Finance a účetnictví

Graffjam
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 30.03.2016
Zdravím,
provozuji krátce jako OSVČ eshop a kamennou prodejne, kde prodáváme zboží z Německa. Momentálně nejsem pltáce DPH. Obraty ale rychle rostou a počítám, že za necelé 2 měsíce překročím limit 326000 a budu se muset stát plátcem. Problém však je, že 90% zboží nakupuji v německých supermarketech a ti mi zboží bez DPH samozřejmě neprodají. Měl bych mít nárok na vrácení DPH od německého FÚ, ale šance je prý velmi mizivá, protože nemají jistotu, že zboží převezu za hranice a podezírají, že bych zboží prodal ještě v Německu. Takže prakticky, pokud se stanu plátcem, přijdu automaticky o německou DPH a zboží bych musel prodat o 19% dráž, což by mohlo být i likvidační.
Jedinou možností je tedy udělat vše proto, abych se plátcem nestal.
Chtěl bych se proto zeptat, zda je možné převést živnost na někoho jiného (např. z rodiny) a tím by se mi limit 326000 vynuloval? Budu rád, za jakoukoliv radu. Pokud by někdo věděl nebo měl návod na to, jak legálně tuto situaci vyřešit, tak jsem ochoten i zaplatit.
Díky moc.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se