Finance a účetnictví

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Zdravim,
zajímalo by mě zda je potřeba mít vyplněnou fakturu ještě před tím než se vrhnu do zakázky (to znamená vytlouc ze zákazníka fakturační udaje) nebo to nechat až na konec zakázky.
Problém by nebyl mít připravenou fakturu na odeslání, ale co pak když se vám člověk neozývá a nedal vám ani fak. udaje.
Jak by měl pak člověk postupovat při páčení peněz?

Jedna možnost je asi dohledat si udaje na internetu, ale co když je nenajdu, nebo nepatří tomu člověku?

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
A k čemu by ti fakturační údaje pomohli ve vymáhání zaplacení? Když bude někdo chtít, dá ti údaje někoho jiného, kdo existuje. Je nesmysl dělat pro "anonymní" lidi... Pokud mají ověřený profil, tak ok, ale jinak ne...

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Fakturační udaje pro vymáhání.
Ale máš pravdu že by mi klidně někdo mohl poslat udaje někoho jiného.

Jinak když se ti někdo ozve na email že má pro mě zakázku tak to snad vemu. Potom bych musel každého prověřovat a zjištovat zda to neni podvodník.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Otázka je co je to za zakázky, jaký rozsah a jak moc Tě baví, že ti lidi neplatí...

PS: Nechceš pro mě taky něco dělat "zadarmo"? :-)

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Ani pravé fakturační údaje ti nemusí pomoct. Pokud chceš mít jistotu sepiš smlouvu, kde budou penále jak pro tebe tak i protistranu v případě prodlení.

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
janKali: Věř mi že mě to nebaví :)
PS: zadarmo ani prd není ;)

Drago: Sepisovat smlouvy se mi nezdá jako ekonomické řešení

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
m1ch3l píše:
Drago: Sepisovat smlouvy se mi nezdá jako ekonomické řešení


Pokud to nechceš mít smluvně ošetřeno jakoukoliv smlouvou (třeba i "jen" elektronickou přes nějakou platformu, jako třeba zde, aukro...), tak si pak nemůžeš na nic stěžovat. To je začarovaný kruh :-)

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
A jake jsou to zakazky?
no cooking

marieke
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 138
Registrace: 14.09.2012
Edit: V pořádku

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
marieke píše:
Je možný, aby byla nějaká chyba v bance, že mi nepřišly peníze na účet? Vystavovala jsem v listopadu fakturu, už mají cca 2 týdny po splatnosti, na minulý mail (minulý týden) odepsali, že už je faktura proplacena a že to zkontrolují, ale na účtu pořád nic, tak nevím. Navíc je divné, že v pátek jsem jim chtěla napsat mail znovu, jak to teda vypadá a ze všech mailových adres co mají na stránkách se mi maily vracely jako nedoručené.


No to je divné, o koho se jedná? Pokud ti řekli, že fakturu zaplatili a za týden ti nic nepřišlo tak to normální není, převod peněz to je max 3 dny. Web jim funguje?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
freez píše:

No to je divné, o koho se jedná? Pokud ti řekli, že fakturu zaplatili a za týden ti nic nepřišlo tak to normální není, převod peněz to je max 3 dny. Web jim funguje?


Podle české legislativy trvá bankovní převod mezi bankovními domy max 1 pracovní den. Důležitý je termín realizace platby odesílající banky (některé mají třeba dáno, že pokud nezadáš příkaz k platbě do 17:00, tak ho realizují až další pracovní den, to samé víkendy) a od realizace to druhý den musí být na účtu.

Chyba se stát může, ale ta pravděpodobnost je tak malá, že ti fakturu určitě neproplatili. Taky ti mohu tvrdit, že jsem ti poslal peníze a máš je :-) Prostě jim nevěř. Tedy ještě si překontroluj, jestli si jim poslala fakturu se správným číslem účtu, to je docela důlěžité.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No proto píšu, že max 3 dny, většinou je to ale druhý den na účtě. Spíš jde ale o to, že nic neposlali a asi už ani neexistují :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Jo jo, anonymita niternetu a lidská blbost vládnou světem...

marieke
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 138
Registrace: 14.09.2012
Číslo účtu je 100% dobře. Ještě zkusím v pondělí napsat, jestli jim konečně půjdou odeslat ty maily, web funguje.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tak je to zase akorát tak nějaká levárna a nic nezaplatili ;-).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

marieke
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 138
Registrace: 14.09.2012
Ne, tak nakonec je to snad v pořádku, teď napsali, že účetní poslala omylem platbu na jiný účet. To už by snad nebylo možné, abych pořád měla takovou smůlu :-D

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
marieke píše:
Ne, tak nakonec je to snad v pořádku, teď napsali, že účetní poslala omylem platbu na jiný účet. To už by snad nebylo možné, abych pořád měla takovou smůlu :-D


Jen aby to nebyla výmluva a oni stejnak nic neposlali ;)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Přesně tak, kdyby se "účetní" spletla, tak se jim platba již dávno musela vrátit a mohla svou chybu napravit i bez toho, aby si ty musela někoho uhánět ;-).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
marieke píše:
Ne, tak nakonec je to snad v pořádku, teď napsali, že účetní poslala omylem platbu na jiný účet. To už by snad nebylo možné, abych pořád měla takovou smůlu :-D


Tak to je někde kolem 3 místa hitparády výmluv

marieke
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 138
Registrace: 14.09.2012
Hm, tak jestli to tak bude, tak asi půjdu někam do fabriky na HPP, i když ještě dodělávám školu, protože přes internet si asi nepřivydělám, když mi každý s..e na hlavu. To sice celý život, ale když jde o prachy, tak už to ve mně vře.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
wico píše:

Tak to je někde kolem 3 místa hitparády výmluv


Jako výmluva dobrá, ale tohle na bednu není :-D Jsou lepší :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Všude, obzvláště na internetu platí, důvěřuj, ale prověřuj. Proto, nebylo by pro tebe lepší si vytvořit nějaký svůj pořádný web, kam si budeš psát články, když tě baví psaní a vydělávat si reklamou? Bylo by to bez problémů a co si uděláš, to si uděláš ;-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
marieke píše:
Hm, tak jestli to tak bude, tak asi půjdu někam do fabriky na HPP, i když ještě dodělávám školu, protože přes internet si asi nepřivydělám, když mi každý s..e na hlavu. To sice celý život, ale když jde o prachy, tak už to ve mně vře.


Co to bylo za práci ? Ideální je, si vybírat lidi i podle referencí ostatních, já tedy za sebe můžu říct, jelikož objednávám jen práci na kterou mám peníze, nikdy se mi nestalo, že bych někomu něco nezaplatil. Jednak mi to přijde morálně v pořádku a jednak jsem tak vychovanej.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

marieke
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 138
Registrace: 14.09.2012
alijosha-Myslíš jako web vyloženě na PR články? Někdy je píšu na svůj osobní blog, ale podle ankety to většině čtenářů vadí, tak je s tím nechci moc otravovat. Samozřejmě by to šlo oddělit a udělat si ještě jinou stránku, ale zas než bych měla návštěvnost natolik, aby se to vyplatilo...
freez-To je právě celkem známý a docela velký web, proto doufám, že to opravdu bylo nedorozumění. Minule mi fakturu proplatili včas a v pořádku, ale pokud to správně chápu, tak teď mají nového majitele, tak možná nějaké zmatky ze začátku? Uvidím během týdne, psali mi, že v neděli to už poslali.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
No tak s PR články nikdy velkou díru do světa neuděláš, ať už sama, tak i pro někoho ;-). Myslel jsem třeba nějaký magazín.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se