Finance a účetnictví

KliPet
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 53
Registrace: 14.11.2012
Sněmovna nám schválila novelu zákona o DPH, admin webu PSP sice ještě spí, ale je to tak. Krom vyšších daní s sebou nese také zrušení plátcovství DPH pokud provozujete Adsense. Bude to ovšem spojeno s administrativou navíc. Viz. článek Novinka u poskytování služeb v rámci EU.
Např.:
- povinnost přiznat DPH při přijetí služby od osoby neusazené v tuzemsku
- povinnost předložit souhrnné hlášení při poskytnutí služby podle § 9 odst. 1 zákona o DPH (služby spadající do působnosti základního pravidla pro stanovení místa plnění) osobě registrované k dani v jiném členském státě, s místem plnění v jiném členském státě, je-li daň povinen přiznat příjemce služby

Máte prosím někdo představu co tato administrativa navíc obnáší? Chystáte se po novém roce opět vrátit k Adsense? Díky
Vše co se dá koupit nemá skutečnou hodnotu.

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Tak to by mě taky zajímalo. Já se teda kvůli AdSense plátcem stal, ale uvažuji o tom, že bych to plátcovství DPH zrušil. Ale jestli to stejně bude obnášet administrativu, což koukám, že jo, tak už můžu rovnou zůstat plátcem. Stejně jsou valná většina mých odběratelů plátci DPH. No, musím to promyslet, takže díky za téma..., budu sledovat.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Jestli už jsi plátcem tak nemá cenu jít na to polovičaté plátcovství, maximálně by jsi měl míň papírování ale za cenu toho, že by si DPH na vstupu musel odevzdat státu a při vstupu by jsi to zaplatil zase ty. Takže fakt jen kompromis mezi jedním a druhým, spojuje to jak výhody tak nevýhody. To zase bude MFAček.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Taky už jsem o tom přemýšlel, čekal jsem, jestli to projde a nebo ne, nicméně protože už plátce jsem, rušit to nehodlám. Ono to má své výhody a pokud je papírování prakticky stejné, což jsem očekával že tomu tak bude, není důvod se odhlašovat z DPH a jít do tohoto polo DPH.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Souhlasím kluci s vámi. Ti úředníci jsou vážně "šikovní"...

luba
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 111
Registrace: 24.07.2012
No v tom zákonu nevidím moc výhody. Byrokracie bude podobná. Takže nováčci se do toho stejně nepohrnnou.

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Mě zajímá konkrétně tato věta:
- povinnost přiznat DPH při přijetí služby od osoby neusazené v tuzemsku

Tzn. jsem povinen vysolit DPH u jakékoliv transakce ze zahraničí? Nebo pouze v rámci EU, protože jinde výpalné (pardon... DPH) nemají?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Mělo by se to týkat jen poskytování služeb v rámci EU. Takže ostatní země zůstávají podle mě tak jako dříve.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se