Finance a účetnictví

naplnezababku.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 5
Registrace: 21.08.2012
Dobrý den, prosím o upřesnění situace. Dneska mi účetní oznámila, že z dárků k objednávce a poštovného neodvádí DPH (vyjímky). Jsem samozřejmě plátce DPH. Tzn, že pokud je poštovné 45Kč tak DPH je 0%. To samé u dárku. Kde je pravda ???

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Na poště mi nikdy nedali doklad s DPH k dopisům, doporučenému psaní a tuším obyčejnému balíku. Jakmile se ale jednalo o balík do ruky, už slečně automaticky vyjel doklad s DPH. Takže něco je asi osvobozeno od DPH a něco už ne.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Poštovní služby jsou od DPH osvobozené, tedy některé, onehdá jsem to někde hledal a našel toto - http://diskuse2.jakpodnikat.cz/viewtopic.php?id=8470

Jde o to, že podací lístek není daňový doklad, ten si musíš vyžádat extra a pak ti ho tam u některých služeb může účetní dát, jinak ne. Pokud je něco jako dárek, tak je to předpokládám zdarma? Pokud jde o to, že ty něco nakoupíš za xy peněz a pak to dáš někomu jako dárek zdarma, tak u toho si DPH neodečteš.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se