Finance a účetnictví

motorovapila
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 9
Registrace: 27.09.2012
Zdravím, již druhým rokem mám založenou živnost jako vedlejší činost.
Jsem zaměstnancem firmy (soc, zdrav) za mě odvádí zaměstnavatel. OSVČ mám pouze k privýdělku.
Bohužel letos z vytiženosti v hlavní práci sem musel odmítnout pár zakázek a doposud sem nic nevykazal.

Sice do daňového přiznání ještě zbývá 7 měsíců, ale co kdybych měl jako OSVČ (vedlejší činost) obrat 0 Kč ? Můžu mit nějaké problémy?
Děkuji za reakce...

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
Nikdo tě nemůže nutit, abys měl obrat.

Musíš ale na FU podat čestné prohlášení o tom, že jsi měl minimální obrat a nebudeš tedy podávat daňové přiznání. Na zdrav. a soc. podáš nulové přehledy.

motorovapila
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 9
Registrace: 27.09.2012
diky za odpověď

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Daňové přiznání si děláš sám, nebo ti jej dělá účetní v práci? To daňové přiznání budeš podávat tak jako tak, otázka je, jestli ti ho udělá zaměstnavatel a účetní ti do něj rovnou v příloze všude dá nulu a ty si pak podáš jenom přehledy pro zdravotní pojišťovnu a sociálku a nebo si ho budeš dělat sám. Jinak problém to není, když nic nevyděláš.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

d-pozz
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 4
Registrace: 01.05.2014
Jenom tak mimochodem, u prvního roku vedlejší osvč se nemusí platit soc. a zdravotní a u dalších už ano ?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
d-pozz píše:
Jenom tak mimochodem, u prvního roku vedlejší osvč se nemusí platit soc. a zdravotní a u dalších už ano ?


Soc a zdrávku si ze zisku zaplatíš vždycky, jen první rok neplatíš zálohy, protože nevíš, kolik si vyděláš. Další roky se to bude odvíjet podle toho, jestli za rok budeš mít zisk větší než cca 64 tisíc, to se každý rok mění na to se vždy podívej na www.jakpodnikat.cz, pokud budeš ve ztrátě, nebudeš platit nic. Pokud si vyděláš víc než je to minimum, budeš platit zálohy pro OSVČ vedlejší kde je minimální záloha pro zdrávku nějakých 800 a pro sociálku asi 900 přesněji to najdeš zase na www.jakpodnikat.cz nebo přímo na stránkách OSSZ a na stránkách tvé zdravotní pojišťovny.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se