Volná diskuze

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Vím, že jde koupit doménu a zamaskovat si jméno...je to trošku dražší, ale jde to. Jak to samé udělat i s hostingem, tj. aby ani hosting neznal majitele a nemohl se k němu dobrat? Zadat falešné údaje? Anebo to jde i nějak legálněji?

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Tak legálně jsem já osobně to nikde neviděl. Jsem sám zvědav zda někdo bude mít jiný názor. Když už jste zadal toto téma, rád bych se zeptal zda a v jaké míře používáte anonymní registraci domén a hlavně proč to dělat?Díky

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Já to osobně nedělám, nicméně přece není problém zadat fiktivní údaje ne ? Nikdo to nezjistí a stačí mít jen nějaký funkční email a je to.

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
Pokud to myslíš tak, že si chceš zřídit hosting, který nebude znát tvé jméno, tak tam asi budeš muset prsknout nějakýho Nováka. Neznám hosting, který by jméno nevyžadoval. Ale také neznám hosting, který by jméno kontroloval. Dokud platíš a nemáš problémy se zákonem, nezajímají se.

Co vím, tak mám jednu anonymní registraci na doméně a to nechtěně. Asi jsem nechtěně zaškrtl anonymní registraci.

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Mno já mám taky jednu anonymní doménu, prostě nechci aby okolí vědělo, že majitelem jsem já. Je na ní legální obsah a myslím, že jsem tu už o ní psal, takže mi nejde o komunitu na netu, ale v mém fyzickém okolí. To že jste paranoidní neznamená, že vás nesledují...nebo tak nějak ne? On by mě neměl teoreticky prásknout ani hosting...ale, za peníze v Praze dům a v Brně dva...

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Jsou 2 způsoby ... buď tam prskneš nějaké fake vymyšlené údaje a nebo v ČR existuje registrátor (teď neim kterej to je) a tam při koupi domény můžeš zaškrtnout "anonymní" a všude bude kontakt na poskytovatele ... to znamená, nebude tam nikde tvé jméno nic, ale budou tam údaje hostingové společnosti
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

hexageek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 147
Registrace: 22.03.2011
no jako overovat.. U nas je pokyn overovat jmena. je pravda ze janu novaku je u nas hodne ale vsichni vypadaji legalne, zajimave je ze jmena u ktera vypadaji na 100% fake jsou realny.. Napriklad Jan Hacker atd..

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
hexageek píše:
no jako overovat.. U nas je pokyn overovat jmena. je pravda ze janu novaku je u nas hodne ale vsichni vypadaji legalne, zajimave je ze jmena u ktera vypadaji na 100% fake jsou realny.. Napriklad Jan Hacker atd..

Tak ono je Honzů Nováků celkem dost i v reálnym světě :) kontrolujete jen
hosting nebo i domény? jak takováto kontrola probíhá? Vždyť domény nejdou přes vás ne? Stačí si poslat AuthID a hned je jinde.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Privátní registrace nabízí zrovna Hexageek a dříve nabízelo i TELE3 (možná ještě nabízí, ale jednu dobu uvažovali o jejich zrušení). O žadném dalším registrátorovi, který umí "anonymně" zaregistrovat doménu, nevím. Probíhá to tak, že se doména zaregistruje na registrátora a pak nehrozí její zrušení za nepravé údaje. Ale nikdy to není 100% anonymní, protože údaje skutečného vlastníka má uložené registrátor u sebe.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Mě by spíš zajímalo, jak by to probíhalo, kdybych si nechal privátně zaregistrovat doménu a majitel hostingu by si ji pak nárokoval (protože by tam byly uvedeny jeho údaje) :) Jak by se takovej spor řešil a kdo by asi tak vyhrál?
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
Jan Paluska píše:
Mě by spíš zajímalo, jak by to probíhalo, kdybych si nechal privátně zaregistrovat doménu a majitel hostingu by si ji pak nárokoval (protože by tam byly uvedeny jeho údaje) :) Jak by se takovej spor řešil a kdo by asi tak vyhrál?

Registroval jsem sk doménu u Active a ti maj v podmínkách, že mi jí můžou kdykoli zrušit, když se jim nebude něco líbit, protože jí mají psanou na sebe.

Vyhrál by asi majitel, protože by měl doklady o koupi, horší by to bylo, kdyby zrušili doménu nějakýmu úspěšnýmu eshopu, protože by se jim něco nelíbilo. To bych pak chtěl vidět ten binec.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Jan Paluska píše:
Mě by spíš zajímalo, jak by to probíhalo, kdybych si nechal privátně zaregistrovat doménu a majitel hostingu by si ji pak nárokoval (protože by tam byly uvedeny jeho údaje) :) Jak by se takovej spor řešil a kdo by asi tak vyhrál?

Tak proto je s ním uzavřena smlouva, ve které většinou bývá, že v případě porušení zákonů a dalších věcí tvé údaje předá dál. Takže se smlouvou chrání obě strany.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Díky za odpovědi :)

Jinak idp tys mě asi nepochopil ... myslel jsem to takhle, registruju si třeba doménu www.auto.cz ale registruji ji anonymně (na registrátora) ... vybuduju tam prosperující e-shop třeba a registrátor si řekne, pěkná doména, ta se mi líbí a začne si ji nárokovat a u soudu se bude bránit tím, že v NICu jsou jeho údaje
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Jan Paluska píše:
Díky za odpovědi :)

Jinak idp tys mě asi nepochopil ... myslel jsem to takhle, registruju si třeba doménu http://www.auto.cz ale registruji ji anonymně (na registrátora) ... vybuduju tam prosperující e-shop třeba a registrátor si řekne, pěkná doména, ta se mi líbí a začne si ji nárokovat a u soudu se bude bránit tím, že v NICu jsou jeho údaje

No však máš fakturu za takovou službu a ještě smlouvu (na dobrý slovo ti to zaregistruje jen blázen a nebo podvodník, jak jsem psal v předchozím příspěvku tak to chrání obě strany) ve který je, že máš k doméně veškerá práva a nároky a jsi za ní zodpovědný a registrátor bude figurovat jako osoba ve whois.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Nééééé já má reglou doménu u Godaddy jako privátní...ale spíše mi jde o hosting....jestli i on nevyzradí údaje:-)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Hosting je vyzradí jen když bude muset, to všechno záleží na tom, co se bude s tím webem dít, pokud nebude žádná závada tak to budeš mít anonymní pořád, jinak to hosting stejně bude muset vyblejt.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

hexageek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 147
Registrace: 22.03.2011
Jan Paluska píše:
Mě by spíš zajímalo, jak by to probíhalo, kdybych si nechal privátně zaregistrovat doménu a majitel hostingu by si ji pak nárokoval (protože by tam byly uvedeny jeho údaje) :) Jak by se takovej spor řešil a kdo by asi tak vyhrál?


jelikoz registrujeme cele bloky domen u ruznych TLD v zastoupeni mame hotovy i specielni mandatni smlouvy pro tento pripad. Kde jsou presne osetreny jednotlive TLD, zastupovani atd...

hexageek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 147
Registrace: 22.03.2011
idp píše:
Tak ono je Honzů Nováků celkem dost i v reálnym světě :) kontrolujete jen
hosting nebo i domény? jak takováto kontrola probíhá? Vždyť domény nejdou přes vás ne? Stačí si poslat AuthID a hned je jinde.


Kontrolujou se vice dedikovane servery a VPS. U zakazniku nekdy pozadujeme i kopii dokladu s jejich fotkou (asie,rusko,turecko) drive jsme zadali kopie pasu, ale to se da jednoduse online falsovat, pak jsme presli na rezim ze strhavame urcitou castku z kreditni karty a soucasti toho je specielni kod ktery musi oni zadat k nam do systemu. Takova vice nasobna ochrana..

Ale mame takove silenosti ze dojde poptavka z Beloruska, objednavka z ruska, zaplati to nekdo z indie, a pracuje na tom admin z pakistanu...

Kazdopadne overovani jmen a dokladu ma obcas neprijemnosti, nedavno se na supportu ptal kolega jednoho zakaznika se zvlastnim jmenem jestli je to jmeno prave, pan se tak nastval ze jsme se museli pak omlouvat snad uplne vsichni.. :)

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
přesně tak, pokud se dělá co se nemá tak ani takováto anonymní registrace nepomůže a jediná možnost je offshore společnost kdoví kde a divné vlastnické struktury, pro ostatní případy tohle bohatě stačí, nemají zájem o dobrého a bezproblémového zákazníka přijít
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
Hosting by neměl poskytovat osobní údaje třetím stranám (firmy to mají myslím jinak), tedy když si napíšu o cizí údaje, neměl bych je dostat. Ale v případě trestné činnosti je musí vydat jak hosting, tak Godaddy.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Anonymní registrace domény se nedělá (jsou s tím možné problémy = 100% ztráta domény, jakmile bude mít někdo podezření).
Po zakoupení domény ale nabízí registrátoři službu privátní whois. Dělá to u nás například zdarma subreg.
Whois výpis pak vypadá následovně:

Kód: Vybrat vše
Domain Name: domena.tld

Create Date: 2011-06-13
Update Date: 2011-06-13
Expire Date: 2012-06-13

Owner Organization: Whois Protection
Owner Name: Whois Protection
Owner Street: Fablovka 404 (All postal mail rejected)
Owner City: Pardubice
Owner ZIP: 53352
Owner Country: CZ
Owner E-Mail: domena.tld@fablovkawhoisprotection.com
Owner Phone: +420.226517351

Admin Organization: Whois Protection
Admin Name: Whois Protection
Admin Street: Fablovka 404 (All postal mail rejected)
Admin City: Pardubice
Admin ZIP: 53352
Admin Country: CZ
Admin E-Mail: domena.tld@fablovkawhoisprotection.com
Admin Phone: +420.226517351

Tech Organization: Whois Protection
Tech Name: Whois Protection
Tech Street: Fablovka 404 (All postal mail rejected)
Tech City: Pardubice
Tech ZIP: 53352
Tech Country: CZ
Tech E-Mail: domena.tld@fablovkawhoisprotection.com
Tech Phone: +420.226517351

Billing Organization: Whois Protection
Billing Name: Whois Protection
Billing Street: Fablovka 404 (All postal mail rejected)
Billing City: Pardubice
Billing ZIP: 53352
Billing Country: CZ
Billing E-Mail: domena.tld@fablovkawhoisprotection.com
Billing Phone: +420.226517351

------

Nameserver: ns1.bodis.com
Nameserver: ns2.bodis.com



Když ti pak někdo pošle email na domena.tld@fablovkawhoisprotection.com tak ti ho přepošlou.

U hostingu je to vcelku jedno, oni potřebují jen fakturační údaje. Nic z tohoto ale neobstojí u soudu. Ten si požádá o vydání všeho co mají, včetně čísla účtu odkud jsi platil IP adres atd.

Kdyby jsito chtěli hnát do extrémů tak potřebuješ následující

- Mikinu s kapucí, která ochrání tvou tvář před kamerama. Popřípadě silikonovou masku.
- Připojení z různých free wifi míst ve městě, které budeš postupně střídat.
- Šifrované připojení.
- X proxy serverů přes které se budeš připojovat.
- Email jen k tomuto účelu, ke kterému budeš přistupovat přes výše zmíněné přístupové wifi sítě a X proxy serverů. Email musí podporovat šifrování.
- PayPal anebo Moneybookers vytvořený na fiktivní osobu, která ale musí alespoň teoreticky existovat. Vyber nějaké géto třeba v africe. Přes satelitní mapu zkoukni jestli tam mají paneláky. Čím větší koncetrace lidí na m2 tím lépe.
- Teď nějakým způsobem musíš na tvou online peněženku dostat peníze. Tady mám trochu mezery. Ideální až budeš někde na dovolené tak přes tamní banku si poslat peníze na účet. Popřípadě najít nějakou hernu, která nabízí free kredity do hazardu, ty protočit a poslat si je na MB? Nevím tohle jsem nezkoušel :)
- Najdi si hosting u firmy mimo dosah ČR a tam zaplať paypal/moneybookers za hosting + doménu. Chce to zkouknout u koho si ta hostingová firma registruje domény. Ideálně pokud je sama registrátorem. Připlati si za privátní registraci i když máš vymyšlené údaje.

Tohle by mohlo stačit pokud chceš rozjet mezinárodní podvod.

NatasaZ
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 9
Registrace: 09.11.2017
sikec píše:
Vím, že jde koupit doménu a zamaskovat si jméno...je to trošku dražší, ale jde to. Jak to samé udělat i s hostingem, tj. aby ani hosting neznal majitele a nemohl se k němu dobrat? Zadat falešné údaje? Anebo to jde i nějak legálněji?


Tak mohl byste založit offshore společnost a všechno to evidovat na ni, tam je anonymita vlastnictví zajištěna, takže byste pak třeba byl jen jednatelem. Pokud byste k tomu měl i offshore účet, tak by vás nikdo nedohledal ani podle plateb.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Pokud uvedeš informace nebo další údaje mimo reálné, můžeš s ledovým klidem o doménu přijít.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se