Volná diskuze

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Zdravím,

Jistě všichni znáte Bitcoin, Litecoin a podobné cryptoměny. Já bych vám ovšem dnes rád představil relativně novou měnu -> DOGECOIN. Samozřejmě vím, že cryptoměn je v dnešní době ohromné množství (cryptoměnu může založit každý, ale jde o to, že se měna musí chytit). A proč vám chci představit zrovna tuhle měnu? Důvod je jednoduchý - rychle roste a dle mě má i potenciál. Měna je stará cca měsíc a kousek (někdy tuším 8.12.2013 se těžil BLOK 0) ale i přesto celkem rychle roste - po měsíci existence už se těží něco okolo 50 000 bloku a kolem měny se již motají tisíce uživatelů.

Před měsícem se dalo koupit 1 000 000 doges za méně než 1$, nyní se nakupuje 10 000 v průměru za 3,5$ - 4$ což si myslím, že je velmi slušné. Takhle rychlý start neměl ani Bitcoin. Měna má rovněž své sekce už třeba na Redditu či 4chanu a je mezi uživateli celkem populární.

Tato měna má to, co zatím žádná jiná úspěšnější měna neměla - symbol. Symbolem této měny je pejsek (plemeno Shiba Inu - snad jsem to napsal správně), který je zároveň užíván jako tzv. MEME obrázek (jistě jste všichni o meme již někdy slyšeli) a hlavně díky tomuto spojení si myslím, že má měna celkem naději na úspěch.

Chtěl bych se vás Webdealníků tedy zeptat, co si myslíte o:

1) Cryptoměnách obecně
2) O DOGECOIN měně
3) Jestli by byl z vaší strany zájem o nákup této měny


Pokud by zde byli zájemci, mohl bych zprostředkovat nákup v zahraničí a následný prodej zde. Z prodeje bych si nechal nějaké % DOGE COINS, takže byste nakupovali přímo za nákupní cenu a nemuseli byste se bát podvodů apod. (na těch serverech mám ověřené účty s reputacemi, takže nákup pro mě není problém).

Samozřejmě návody, jak nastavit peněženku, jak fungují transakce apod. bych poskytl.

Osobně mám již pár desítek tisíc doges v naději, že jednou na tom zbohatnu (samozřejmě :D - ne vážně, opravdu chci Aventador). Ačkoliv ze začátku jsem byl velmi skeptický (obecně jsem spíše skeptický co se kryptoměn týče), v tuto měnu věřím.

Obrázek
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

PcDr. Marty
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 119
Registrace: 25.11.2010
Tak se mi zdá, že je toho zbytečně moc. BitCoin se mi líbí, LiteCoin řekněme jsem ochoten ještě akceptovat. Ale asi mi uniká, proč je nutné zakládat nové a nové kryptoměny založené na stejném principu. K čemu to proboha má být?

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Celé kryptoměny mě vůbec neberou a nezajímají. Je to podle mě další internetová bublina - 90% lidí co se v tom hrabe ani neví jak to funguje, ale někdo jim to doporučil, tak musí taky... Teď to celé roste, ale myslím že 2 roky a vše začne rychle padat :)

Tedy ještě přesněji a stručněji za mě - považuji to za určitý druh letadla - teď to roste, dokud se tam cpou noví a noví šašci, ale jakmile tam "všichni" budou, tak to přestane frčet a růst a všichni se budou chtít zbavi a spadne to na nulovou hodnotu a jen majitelé na tom vydělají :) Navíc bezpečnost nula je super záruka.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
losperos
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 94
Registrace: 26.03.2012
Jen tak pro srandu bych 100 tisíc čoklů koupil :)

Honzo, zařídíš to? Vůbec netuším, jak tohle funguje, takže bych potřeboval trochu pomoct :)

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
janKali píše:
Celé kryptoměny mě vůbec neberou a nezajímají. Je to podle mě další internetová bublina - 90% lidí co se v tom hrabe ani neví jak to funguje, ale někdo jim to doporučil, tak musí taky... Teď to celé roste, ale myslím že 2 roky a vše začne rychle padat :)

Tedy ještě přesněji a stručněji za mě - považuji to za určitý druh letadla - teď to roste, dokud se tam cpou noví a noví šašci, ale jakmile tam "všichni" budou, tak to přestane frčet a růst a všichni se budou chtít zbavi a spadne to na nulovou hodnotu a jen majitelé na tom vydělají :) Navíc bezpečnost nula je super záruka.


Ono svým způsobem je to zajímavé, protože kryptoměny nelze prakticky vzato ovládat, takže jejich hodnotu tvoří sami uživatele, nikoliv banky. Zároveň se dá kryptoměnami platit zboží, které se třeba normálními penězi koupit nedá (vím, že se tím platí hlavně v "black marketech"). Je svým způsobem dobré, že se nedá vystopovat majitel odeslané částky, příjemce a nedá se ani zjistit, odkud peníze pochází.

losperos píše:
Jen tak pro srandu bych 100 tisíc čoklů koupil :)

Honzo, zařídíš to? Vůbec netuším, jak tohle funguje, takže bych potřeboval trochu pomoct :)


To samozřejmě není žádný problém :)

Mac píše:
Prozradíš majitele, nebo si s ním podepsal mlčenlivost? :D


Odpovím místo janKali, snad to nevadí. Zakladatele dané kryptoměny v podstatě nelze dohledat. Nikdo neví, kdo cryptoměnu založil a založit si ji může každý. Pokud víš jak funguje kryptoměna, její těžba apod. tak ti dojde, proč tomu tak je :)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

losperos
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 94
Registrace: 26.03.2012
Můžeš mi prosím napsat nějaké podrobnosti do PM?

Díky moc :)

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
existence vsech ostatnich cryptomen podle me ubira bitcoinu, takze se uzivatele sami ve vysledku okradaji ... a az pujde do hustyho, tak silnejsi pes mrda ... :)

losperos
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 94
Registrace: 26.03.2012
gransy píše:
silnejsi pes mrda ... :)


to už jsem neslyšel léta :) super hláška

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Mě osobně kryptoměny též nic neříkají, nic moc o nich nevím a ani se o ně nijak nezajímám.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Jan Paluska píše:
Odpovím místo janKali, snad to nevadí. Zakladatele dané kryptoměny v podstatě nelze dohledat. Nikdo neví, kdo cryptoměnu založil a založit si ji může každý. Pokud víš jak funguje kryptoměna, její těžba apod. tak ti dojde, proč tomu tak je :)


Já bych ani neodpověděl, protože to nevím, takže díky....

Nicméně to co si napsal mě utvrzuje, že je to průser na průser (všechny kryptoměny) - jakmile není jasné, kdo je majitel, kdo kurz vypisuje a kam peníze tečou a jak, tak to je úplně mimo... Je to více méně černý trh, nelze-li dohledat plátce atd... Navíc (neznám funkci), ale předpokládám, že se peníze do systému nalejou a pokud je lejete "někam", kde není jasné, kdo za tím stojí a kam peníze jdou... tak jaká je záruka, že někdy nějaké peníze vyberete zpět? Myslím, že vůbec žádná...

Naopak - pokud se tu najde někdo, kdo kryptoměnám rozumí a bude schopen jít semnou do projekty vytvožení kryptoměny, tak ať se mi hlásí. Já financuji vývoj, ty musíš mít znalosti a to důkladné... Podle toho co jsem zatím četl bude zisk mega monstrózní!

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
janKali - kryptoměna se těží. Dobrý popis, jak vlastně těžba funguje je zde http://cs.wikipedia.org/wiki/Bitcoin -> Základní princip a fungování. Takhle pracují defakto všechny kryptoměny.

Je dobré, že kurz si udávají sami uživatelé. Pokud je o měnu zájem, uživatelé ji těží ve velkém, těžba je náročnější a těží se pořád méně a obtížněji a její hodnota přirozeně roste, pokud zájem není, nikdo měnu netěží a měna nemá hodnotu. Pokud si ty založíš svou vlastní měnu, musíš popřemýšlet, jak donutit lidi těžit právě tu tvou. Je to něco jako prodej v e-shopu, jak donutit lidi nakoupit právě u mě? Proto vzniká spousta těchto měn (zakladatelé se chtějí napakovat), ale drtivá většina se nikdy nechytí. Onehda jsem třeba četl o NiggerCoinu. Tam lidi věří, že díky svému názvu (rasistickému) se měna dostane do CNN, BBS apod. a oni na ni zbohatnou :) takže chce to nápad ...

A ano, jedná se v podstatě o černý trh. Respektivě tyto měny jsou příjmány hlavně na černém trhu (kvůli tomu, že nelze dohledat kdo komu posílá jaké peníze)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Jirka52
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 85
Registrace: 04.04.2013
Já ještě s nákupem počkám, možná bude brzy Babison:-))

Shibe
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 12.01.2014
Rozjel sem si malou směnárnu s Doge kdyby jste někdo chtěli nakoupit nebo prodat. http://doges.cz
Kdyby vám to házel nesmysli, tak počkejte minutku, ono se to opraví.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
směnárnu nedoporučuji ... aktuálně se dají DOGEs nakoupit za méně než 1/10 ceny uváděné na webu !!!!

zkuste se podívat, za kolik autor směnárny DOGEs nakupuje a za kolik je prodává (rozdíl 50%) !!! To vám musí přijít přinejmenším divné xDD

Zde pro jistotu screen:
Doges.cz   nákup a prodej Dogecoinů.png


Ještě jednou připomínám, aktuální nákupní cena je zhruba taková, za jakou doges nakupuje provozovatel směnárny (screen výše) takže nákup ve směnárně NEDOPORUČUJI!
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Směnárna - tak musí něco vydělat. To není chyrita a pracuje s tu s blbečky, co chtějí a nic netuší (jako třeba já :-D).

Shibe
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 12.01.2014
Jan Paluska píše:
směnárnu nedoporučuji ... aktuálně se dají DOGEs nakoupit za méně než 1/10 ceny uváděné na webu !!!!

zkuste se podívat, za kolik autor směnárny DOGEs nakupuje a za kolik je prodává (rozdíl 50%) !!! To vám musí přijít přinejmenším divné xDD

Zde pro jistotu screen:
Doges.cz nákup a prodej Dogecoinů.png


Ještě jednou připomínám, aktuální nákupní cena je zhruba taková, za jakou doges nakupuje provozovatel směnárny (screen výše) takže nákup ve směnárně NEDOPORUČUJI!


Pošlete mi prosím odkaz, kde se dají koupit Dogecoiny za 1/10 ceny (tzn. 0,0010385 Kč za Doge) rád si nějaké přikoupím.

Je to pravda Dogecoiny se dají koupit jinde levněji. Ideální je když máte kamaráda co je teží. Pokud ale takového kamaráda nemáte musíte první koupit bitcoiny a pak je vyměnit za Doge (registrace na dvou burzách, ověřování totožnosti, ověřování bydliště atd.) a to už se vyplatí jen při nákupu větších objemů.

Zvýšil jsem výkupní cenu od 10 %.

Shibe
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 12.01.2014
Snížil jsem prodejní cenu o 10 %

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
ted ten rozdil nakup/prodej je fakt hustej :D To uz je pomalu na smenarenskou zivnost s takovym ziskem :D

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
100 000 doges za 5300 Kč :D:D já jsem tady pár dní zpět zajistil jednomu webdealníkovi 100 000 doges za 1200 Kč :D
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
tak ono to fakt roste i podle tohodle: http://www.dogetools.com/calc/

ja si koupil od lichvare 250k :D a ted uz dalsich 2k vytezil :DDD Jeste vymyslet kde to prevedu nejak rozumne zpet a budu milionar :DD

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Koukám, že ty trendovské měny stále berou více a více lidí... :)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se