Volná diskuze

kajerová
WD Trader: 1/5

Příspěvky: 72
Registrace: 22.05.2013
Přemýšlím, že si udělam web, který obsahem je podobný slavnějšimu webu.
Například řekněme, že bych chtěl mit web s videi jako je youtube a bylo k mání doména youtube.info

Dotaz:
- je to vůbec možné si takovou doménu tedy vzít, nebo se pak youtube bude vztekat a zabere mi ji, či by požadoval změnu nebo odstraněni?
- A má to vlastně nějaký význam, opravdu by ten základ slova youtube s jinou koncovkou mohl přivést na web uživatele?
Nebo máte nějaké postřehy s překlepovou doménou či jinou koncovkou od slavnějších webů..uvitám postřehy rady nápady.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Tak není dobré si registrovat doménu s jakoukoliv koncovkou, která by obsahovala přesně jen registrovanou známku.
Potom je hned jasné, že si daná společnost doménu zabere a budou z toho jen problémy.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Jiří Mareš
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 121
Registrace: 04.08.2012
Parazitovat na cizí značce není dobré, jednak většina společností má svůj název registrovaný jako ochrannou známku a jak píše peeeeta v příspěvku výše, lze očekávat jen problémy do budoucna.
Ostatně pár mých klientů si zřídilo vlastní e-shopy, který postavili na doméně obsahující názvy výrobců - třeba názvy ve smyslu adidas-moda.cz nebo dejme tomu třeba taková puma-shop.cz . Ač prodávali originální zboží, měli své dodavatele, tak defacto parazitovali na značce a tím přiváděli zákazníky v omyl, že se jedná o oficiální e-shop výrobce.
Přišel jim dopis od právního zástupce firmy a už to jelo - ve finále přišli o doménu, přišli o e-shop a hlavně 3 roky práce přišlo vniveč a to nepočítám ani nemalé finance spojené s rozvojem e-shopu, marketing, reklamu atd.
Takže tohle prostě nemá cenu.

Depotys
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 09.09.2016
Stejná zkušenost jako uvedl Jiří Mareš.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se