Volná diskuze

berkas1
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 220
Registrace: 17.10.2010
Ahoj, za půl roku po dosažení 18 let bych si chtěl/potřeboval založit živnostenský list. Tak bych se chtěl poptat těch co už tímhle prošli - co byste mi doporučili k načtení, případně jestli mi řeknete nějaké postřehy k začátkům...

Díky moc!

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Já nečetl žádnou knížku, knihy z tebe úspěšného podnikatele neudělají. Samozřejmě je potřeba si dávat pozor aby jsi vše odevzdal a zaplatil včas atd.

berkas1
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 220
Registrace: 17.10.2010
Otakar Pěnkava píše:
Samozřejmě je potřeba si dávat pozor aby jsi vše odevzdal a zaplatil včas atd.


o tohle mi právě jde;)

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Snad neurazím tím, že se zde nebudu rozepisovat, když už jsem to napsal pořádně a podrobně: :)
A další: http://mladypodnikatel.cz/ :) Kdybys měl nějakou otázku, napiš mi. Rád si vezmu námět na článek...

berkas1
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 220
Registrace: 17.10.2010
ahoj,

na tvůj web jsem se díval (díky za něj:) ) - co by mě zajímalo, jsou hlavně tyto věci:
sleva na studenta a jak přesně si vypočítat, jakou sumu budu muset na daních zaplatit

Poté bych se ještě chtěl ujistit: v článku http://mladypodnikatel.cz/studenti-a-po ... yhody-t297 píšeš o hranici 60k u zdrav. pojištění - chápu správně, že když nepřesáhnu onu hranici cca 60 000,-/rok tak soc. zdrav. nebudu platit?

Díky za odpověď

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Když nepřesáhneš 60 000,- ročně, tak socku ani zdravku platit nemusíš, ale musíš mít podnikání jako vedlejší činnost, hlavní bude studium. Tohle ovšem nejde pokud studuješ dálkově, tam to už máš automaticky jako hlavní činnost.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Pojištění platit budeš, ale jen ze zisku, nemusíš platit povinné zálohy, protože je za tebe platí stát pokud chodíš na denní studium, je to stejné jako vedlejší pracovní činnost.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Jan Uruba
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 89
Registrace: 28.11.2010
Otakar Pěnkava píše:
Já nečetl žádnou knížku, knihy z tebe úspěšného podnikatele neudělají...
Uspesneho podnikatele z tebe neudelaji ale mohou nabidnout POV a zkusenosti jinych lidi (popr. i motivaci), coz nasledne dosazeni cile velmi usnadnuje... to se tez oceni :)

-kst-
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.31/5

Příspěvky: 243
Registrace: 13.11.2010
Co se týče všech problémů ohledně daní, záloh, pojištění a podobně, tak můžu doporučit http://www.jakpodnikat.cz/. Místy ten web působí trochu chaoticky, ale přijde mi, že je tam snad všechno.

postcd
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 151
Registrace: 01.11.2010
Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se