Volná diskuze

mirek novotny
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 160
Registrace: 07.01.2013
Jaký máte názor na PBN? Provozujete je někdo, u nás v či venku? a s jakými výsledky?
Prodávám a tvořím weby i eshopy. Investuji do zajímavých projektů a občas píšu blog.
 TitanCar.cz

Michal Kubíček
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 240
Registrace: 27.09.2011
Provozuje to u nas par lidi a staraji-li se o obsah, coz samo o sobe neni snadne, pak si mohou prijit i na nejake penize. Z prodeje clanku, odkazu, pro propagaci vlastnich projektu. Sam jsem v minulosti neco takoveho mal a prodal za castku kolem pul milionu korun. Stavajici majitel je podle vsech reakci spokojeny a po roce bude nekde k obratu jeden milion korun.

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
Mám síť asi 30 webů (6 aktivních + zbytek uspaný a postupně je probouzím a aktualizuju)
Tak nevím jestli to lze za PBN považovat...

mirek novotny
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 160
Registrace: 07.01.2013
Proti dřívějšku jim mám již minimum, ale mám pouze zahraniční takže lokální zkušenosti nemám. Je otázka zda při nákladech na copíky a možností monetizace lze něco u nás většího vybudovat. Tj aspoň 50 opravdu aktivních webů
Prodávám a tvořím weby i eshopy. Investuji do zajímavých projektů a občas píšu blog.
 TitanCar.cz

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Je PBN i to co není úzkostlivě utajeno z pohledu že jde o jednoho majitele? Tzn. když mám x webů navzájem propejných?

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
Turku, ten blog co máš v podpisu ti nefunguje

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
StanikKolarik píše:
Turku, ten blog co máš v podpisu ti nefunguje

děkuji za upozornění opraveno

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
PBN je oblíbený pojem (lákadlo), ale dneska má už více výkladů. Důležité je to slovíčka Private (soukromá).

Někdo si to vykládá jako že je jen pro provozovatele anebo jeho blízké obchodní partnery. Jiní zase že je skrytá před veřejností - vše se registruje anonymně, IP botů různých měřáků jsou na blacklistu atd. Na blackhat fórech se zase setkáte s nabídkami z PBN, které jsou anonymní vůči Google, jinak je to běžná síť webů.

U nás asi budou všechny druhy. Zvláště podpůrné weby u nás asi mají velkou tradici :)

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Kvalitní PBN (tedy plně anonymní síť blogů) je dost drahá záležitost. Pokud to chcete mít pořádně, tak potom je nutné mít pro každou PBN vlastní falešný profil, vlastní doménu a hosting - i při levném hostingu se dostáváme na 400-500 Kč/web a to bez práce. Pokud to má fungovat, je potřeba vyrobit kvalitní obsah a občas ho aktualizovat = 1-2 tisíce ročně to slupne jako nic. Ponásobte 50x a máte náklady někde kolem 100 tisíc ročně.

Jde to pojmout i jinak, třeba mít nějaký obsah na wordpress.com, medium.com, hubpages.com a využít je jako PBN. Samozřejmě základem je NEprolinkovat je stupidním způsobem a mít pro ně vždy separátní profil, nemít na nich žádné Google záležitosti atd.

Není to jednoduché, levné ani rychlé. Rozhodně to není tak, že vyrobíte 10 minisites na multihostingu, zesíťujete, a organic letí nahoru.

mirek novotny
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 160
Registrace: 07.01.2013
Nevím jak dnes, ale když jsem měl dříve sít zahraničních magazínu na WP tak s google nebyl problém. Používal jsem Analytic, tak i Adsense a Google s tím neměl žádný problém, po ty tři roky co jsem to provozoval než jsem to postupně rozprodal. Je samozřejmě otázka co kdo pod PBN představuje. Pro mě to není plně anonynmní sít blogů, ale sít co má jednoho vlastníka a lze pro ni obsah a reklamu spravovat centrálně.

Poslední dobou sonduji zda by něco takového nešlo udělat i u nás, otázka je efektivita jelikož článek za dolar ti zde nikdo nenapíše.
Prodávám a tvořím weby i eshopy. Investuji do zajímavých projektů a občas píšu blog.
 TitanCar.cz

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se