Volná diskuze

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Rád bych vám představil novou a celkem přelomovou službu, kterou nyní nabízí Monitoruju.net a tou je statistika odchytávaných domén.
Řada z vás, kteří mě máte na Twitteru tuto službu už zná, nicméně bych jí rád představil trošku širší veřejnosti.

Takže co statistika odchytávaných domén umí ?
Každý den kontroluje můj script expirované domény po stovkách a třídí je. Třídí je na volné a odchycené(zaregistrované). Nedávno tu proběhla diskuse na toto téma, resp na téma o koho odchytávat apod.
Jsme jediný portál, který tyto informace zachytává a publikuje veřejně a zdarma.

Statistika pak vypadá takto :

Obrázek

URL: http://www.monitoruju.net/odchytavane-domeny/

Včera jsem vytvořil i grafické znázornění těchto statistik, ze kterých je ihned vidět u koho se nejvíce odchytává. Myslím si, že tyhle statistiky nepřekvapili jen mě, ale i řadu dalších(tele3).

Obrázek

Na žádost TELE3 bu graf ještě doladěn po grafické stránce(barvy) aby seděl k jednotl. firmám, TELE3 už svojí barvu má :D
Samotný graf by byl k ničemu a nic by neříkal, protože zobrazuje jen procentuální statistiky z celkových odchytávaných domén, proto je pod ním tabulka, kde je vše v číslech :) Statistiky jsou za posledních 7 dní:)

Obrázek

Celá věc by nemohla fungovat bez Subregu, který jsem nakonec přesvědčil o možnosti stahování potřebných dat. Jen pro zajímavost jsem zkoušel oslovit i Medos, CZ NIC i General Registry, ale bez úspěchu :) Takže díky Subregu máme další super funkci.

Daze80
WD Trader: 3/5

Příspěvky: 62
Registrace: 18.12.2011
Paráda mistře, na kdy je plánováno spuštění ?

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Já mám ještě blbější otázku než Daze, ale přeci jen se zeptám. K čemu mi to je, když je tam datum expirace až v roce 2013? Původně jsem myslel, že to zobrazuje domény, co budou brzy expirovat. Asi jsem se spletl. :(

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Nejprve se musíš mrknout sem http://www.monitoruju.net/expirovane-domeny/ a pak teprve sem http://www.monitoruju.net/odchytavane-domeny/, kdo případně doménu odchytl ;-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Ano, přesně jak píše Aleš i tahle funkce tam je :)

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Super! Takže odchytávané domény mi jsou k tomu, abych věděl, kdo si regnul expirovanou doménu? :D

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Odchytávané domény je spíše statistika toho, kolik domén se denně u nás odchytává, dále pak můžeš zjistit kdo ti jí vyfouknul a v neposlední řadě můžeš sledovat i kam se domény po odchycení převádějí :)

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Ve své podstatě jsem měl otázku jako Jirka - taky mi nepřijde tohle jako důležitý údaj, kdo odchytává domény nejvíce, protože je to o tom, kde si více lidí chce doménu nechat odchytnout. Myslím, že by byl mnohem relevantnější a něco říkající graf, který by ukazovatl domény o které se "poprali" tyto systémy, tzn. že nekdo kdo jí chtěl tak ji chtěl regnout přes dAukce, někdo přes TELE3 a kdo byl rychlejší a chytnul jí. Pak by to mělo smysl, protože bychom věděli, že třeba TELE3 to chytne spíše, když to chce ještě nekdo jinej jinde... Ale tohle je proste jen statisticky udaj, ktery nevim k cemu je pouzitelny, mimo zajimavosti...

-- 08. 12. 2012 13:38 --

Wladass píše:
Odchytávané domény je spíše statistika toho, kolik domén se denně u nás odchytává, dále pak můžeš zjistit kdo ti jí vyfouknul a v neposlední řadě můžeš sledovat i kam se domény po odchycení převádějí :)


Jak mi tenhle tvůj graf může říci, kdo mi doménu co jsem chtěl (třeba na dAukce) vyfoukl? Tohle je přece soubor domén a je to statistika a ne nic konkrétního, takže mi to nic přesného neřekne ne?

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Statistiku toho, kdo se doménu pokusil odchytit bych mohl udělat. Jenže to bych musel nějak získat data od ostatních firem, resp. bych musel dostávat informace o tom, kterou doménu chtěli odchytit a to ti nikdo neposkytne, protože by se pak mohlo ukázat kdo má lepší scripty na odchyty domén a kdo horší a zmizela by ta soutěživost mezi jednotlivými firmami.
A co se týče toho kdo ti doménu vyfoukl ? Však je to jasné, řekněme:
Budu si chtít odchytit doménu xxxx.cz přes dAukci a zjistím, že se to nepovedlo. Tak mrknu na můj seznam, kde:
A) uvidím přes kterou jinou firmu se doména odchytila= zřejmě mají lepší script
B) si z WHOIS můžeš vytáhnout již konkrétního nového majitele.
Takže za pomoci pár testování by se dalo i nějak určit, která firma má jakou úspěšnost.
Co se týče úspěšnosti tak mám interní data od subregu,tele3 a od zoneru, které ale bohužel nemůžu přesně publikovat jen co se týče procentuální úspěšnosti, ale to si nechám na článek až mi dodá info i dAukce :)

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Ano, to je přesně ono, tahle statistika podle mě něco řekne ve chvíli, kdy bude co porovnat a to "něco" na porovníní ti nikdo nedá. Ono totiž nemusí platit, že kdo mi to vyfouknul, tak má lepší script, protože mohl jsem přijít "náhodou" o malinko dříve... Prostě hezká hračka, ale osobně mi přijde, že to muselo být spoustu času a efekt je z toho minimální... Ale to je můj pohled na věc, protože v tom osobně nevidím moc využití.
Jinak myslím, že jakmile mi dAukce napíše, že se jim nepodařilo odchytnout a kouknu do registru, tak neuvidím nového majitele, ale odchytávače a proto nechápu ten smysl tohoto, tedy mimo nějaké té statistické funkce, kterou si neumím představit jak zase pro sebe využít.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Obávám se, že nemáš pravdu, pokud je více lidí, kteří si objednali odchyt domény např. u subregu, tak je pak doména bez ohledu na to kdo dřív přišel uvedena do aukce, takže čas objednávky nehraje žádnou roli. Takže pomocí mého nástroje lze určit, kdo má lepší scripty na odchyt domén pokud budeme vědět, že doménu A jsem chtěl odchytit u firmy X ale odchytila ji firma Y :)

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Tak až budeš vědět, kdo má lepší scripty, těším se na výsledek.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
šikovný, ale proč to neumí hlídat delší období? :-(

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Jak delší období ? Běží to od 1.12.2012 nebo co myslíš delším obdobím ? :D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Wladass píše:
Jak delší období ? Běží to od 1.12.2012 nebo co myslíš delším obdobím ? :D


..delší předpověď...abych tam nemusel každý den.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Asi se oba bavíme o něčem jiném. Chceš předpověď na expirované domény na více dní dopředu ? Pokud ano, tak to bude součástí monitoring systému.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Wladass: jj, to co bude teprve expirovat....v den expirace většinou už bude všechno zajímavé rozebrané :-/

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Ano bude, proto to ukazuje domény, které expirují zítra kdyby si lépe četl :)

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
delat statistiku o tom kdo je uspesnejsi se neda ... neda uz jenom proto ze nikdo nevi co kterej registrator chyta ... a i kdyby to wladass z nekterych dostal, nedostane to ze vsech.

Daze80
WD Trader: 3/5

Příspěvky: 62
Registrace: 18.12.2011
Wladass, jak to může běžet když si nemohu založit účet ?

V současné době jsou registrace pozastaveny, systém se testuje. O spuštění budete brzy informováni.

Tak proto jsem se ptal kdy dojde ke kompletnímu spuštění :-)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Prej až pokvetou hrábě, tak jsem se byl podívat jestli už nemají pupeny a nic :-p
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Už i soudruh z TELE3 chce testovat, ale budete muset počkat ještě chvilku :) Dostal jsem další tipy na funkce, ak to zkusím zakomponovat do systému.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se