Volná diskuze

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Právě jsem měl možnost shlédnout velice zajímavý dokument, který stručně a jasně vysvětluje, kde se berou peníze a jak vůbec funguje finanční systém. Rozhodně všem doporučuji tento dokument shlédnout.

Spousta lidí má nějaký názor na to, jak fungují banky apod. až do včera jsem měl taky jistou představu, ale toto video mi ukázalo, že vše je uplně jinak!!

Chcete vědět, co je skutečnou příčinou finanční krize? Stále nemůžete pochopit, proč ceny neustále stoupají? Pokud ano, tak nejdříve musíte vědět, jakým vlastně způsobem funguje finanční systém, kde a jak vznikají peníze a kredit, a na jakých principech fungují banky.

47 minutový dokument Paula Grignona s názvem „Peníze jako dluh“ vysvětluje velmi jednoduše a efektivně způsob fungování dnešního bankovnictví. Zamyslete se a odpovězte si sami, kde se berou všechny peníze, jak je možné, že jsou všechny státy současně zadlužené stávajícímu systému a co by se stalo, kdyby všichni najednou splatili své dluhy? Na tyto a mnoho dalších otázek se vám pokusí odpovědět následující dokument.


video zde = http://www.pes502.cz/nezarazeno/penize-jako-dluh
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Dík za odkaz :-) Zítra s číhnu na 100%
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
Takéto dokumenty mám rád, takže tiež si to určite kuknem :) Možno ešte aj dnes :)

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Videl som ten dokument už dávnejšie, je to dobre spracované. Ak poznáte aj podobné dokumenty, tak prepošlite linky.

Pridám jedno funny video.

http://www.youtube.com/watch?v=TKurU_7zV8k

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
My být v hajzlu :-( ..... beru krumpáč a jdu hledat zlato :-D
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se