Volná diskuze

Bartolomej
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 74
Registrace: 27.11.2010
Tak Petr Hejl získal nakonec po roce peníze na ten jeho Hledač. Tak co myslíte, že budou ,,jiné objekty´´ pro Google smrtící? :)

-kst-
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.31/5

Příspěvky: 243
Registrace: 13.11.2010
On na to fakt někoho ukecal? Tak to jsem zvědavej, co z toho bude!

Ale i kdyby měl nejrelevantnější výsledky ze všech vyhledávačů co existují, netuším, jak chce naučit lidi používat právě jeho Nový Hledač, místo Googlu nebo Seznamu

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
-kst- píše:
...Ale i kdyby měl nejrelevantnější výsledky ze všech vyhledávačů co existují, netuším, jak chce naučit lidi používat právě jeho Nový Hledač, místo Googlu nebo Seznamu

To je práve najmenší problém. Viral má obrovskú silu, a v takomto prípade, keby o tom písali najväčšie spravodajské portály, ešte väčšiu. Mne tam zase nesedí niečo iné. Google má (hoci to možno kopec ľudí tak nevníma) obrovské a nekonečne dlhé skripty čo sa vyhľadávania týka. Sám vie zistiť napríklad tématiku webu, skloňovať, či rozoznávať skratky - bez zásahu človeka. Chce Hejl povedať, že toto zvládne prekonať? Akým spôsobom by chcel ešte lepšie hodnotiť zameranie webu (alebo ako presne to vlastne chce vkladať do SERP-u)?

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Jakub Senko píše:
To je práve najmenší problém. Viral má obrovskú silu, a v takomto prípade, keby o tom písali najväčšie spravodajské portály, ešte väčšiu.


Viral má velkou sílu, ale nevěřím v to, že by viral dokázal víc jak miliardy Googlu. To by se za Hejla musel postavit jeden z velkých hráčů - M$, Apple, případně by ho mohl skoupit Google.

-kst-
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.31/5

Příspěvky: 243
Registrace: 13.11.2010
Virál dokáže hodně, ale není to všechno. Třeba v ČR ještě spousta lidí používá Seznam, přestože Google má lepší výsledky, dokáže hledat obrázky, videa a spoustu dalších věcí. A to jen proto, že Seznam tu byl první a starší generace si ho prostě zažila. Nejsem si jistý, jestli by byla pro lidi dostatečná motivace používat Nový Hledač jen proto, že "má relevantnější výsledky". Ve chvíli, kdy si stáhnou Firefox je tam jako domovská stránka Google a zpravidla to už víc neřeší a nějaká relevantnost je nijak netrápí.

soudruh
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.14/5

Příspěvky: 76
Registrace: 01.11.2010
hlavne aby to venovane mego nebylo jen forma ovlivneni media aneb "sponzorovany filtr" :-)

Petr
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 24
Registrace: 12.11.2010
Moc projekt Petra Hejla nesleduji, ale z toho mála co jsem přečetl, mi vychází, že ho nahánění lidí na web nezajímá. Virály, návštěvnost apod. neřeší, protože monetizaci vidí v prodeji hotové, otestované technologie.

PS: Docela by mě pobavilo, kdyby doopravdy uspěl a vlastně mu i trochu fandím.
...

Lionel
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Většinou zde řešíte samé prkotiny typu proč by měl někdo Hejlův vyhledávač používat, jak Hejl přinutí ostatní jeho vyhledávač využívat, co se docílí relevantějšími výsledky atd.. P. Hejl chce vytvořit svůj vlastní vyhledávač, který by měl disponovat relevantnějšími výsledky. Nebude sice nejlepší, což se ani na 100% nepředpokládalo, ale i tak bude na vysoké úrovni, nebo by alespoň měl být. Pokud by se tak podařilo, tak by jej zajisté lidé nepřehlíželi. V tomto případě, lze oslovit konkrétního kupce, tedy nějakou větší firmu, která by mohla Hejlův "superprototyp" využít ve svůj prospěch. Toť má teorie.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se