Volná diskuze

krabby
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 164
Registrace: 18.10.2013
Po přečtení článku, v kterém bylo řečeno, že 40% reklam je v Německu blokováno adblockem jsem se rozhodl pro test.

Na web jsem umístil počítadlo takovýchto programů. Na jednom webu jsem se dostal na 13% na druhém na 20%. Osobně jsem čekal i víc.

Jak jsou na tom ostatní? Hlídáte si takové věci?
Neděkuj mi, stačí kliknout na +

Jiří Mareš
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 121
Registrace: 04.08.2012
Na jednom webu, kde mám nasazené reklamy, tak nemonitoruji jestli používají uživatelé AdBlock, či nikoliv.
Tohle celkově je takový začarovaný kruh - zpravodajské servery se bouří, že návštěvníci používají AdBlock a kvůli tomu mají menší příjem z reklamy díky které mohou financovat provoz, ale uživatelé zase zmíněný blokátor používají, jelikož někdy reklama překrývá obsah nebo výrazně zpomaluje načítání. A najít zlatou střední cestu asi nebude jen tak reálné. Možná zpoplatnit obsah jako to má nyní třeba iHNED.cz nebo některé zahraniční servery.

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
já se na www.smag.cz pohybuju na cca 0,3% uživatelů s blokátorem (a za posledních 12 měsíců 25 umístění na whitelist)

ten zpoplatněný obsah by se mi líbil, ale zatím jsem nenašel vhodnou metodu

Pavla Koudelkova
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 29.07.2016
Osobně jsem si pořídila Adblocker jen kvůli reklamě na yutoube. Je hrozně otravná. Posloucháte si relaxační hudbu a najednou začne řvát reklama na čistící prostředek... Neagresivní reklama, která nepřekrývá obsah, nevyskakuje a nezpomaluje načítání mi nevadí.
Když už nějakou reklamu adblocker nevychytá a ta reklama vyskočí a nejde vypnout, otravuje mě, okamžitě opouštím web.
Takže reklamy ano, ale neagresivně. Pak nebude potřeba vymýšlet, jak zakázat uživatelům používat adblockery.
- uživatel.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se