Volná diskuze

sonia.nemcova
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 47
Registrace: 08.02.2013
Dobrý den. Dnes jsem celý den natáčela videa na telefon, při nahrávání do PC jsem zhrůzou zjistila, že jsou obráceně :(... na telefonu nepoznám, jak ho musím držet, aby to bylo korektní. Teď otázečka : dá se s tím něco dělat? Lze to otočit? Fotky jdou otáčet bez problémů, to znám, ale na video nevím. Děkuji.

Fabrik
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 63
Registrace: 10.10.2014
Dobrý den,
a jak jste natáčela na "stojato"?

-- 01. 04. 2016 20:35 --

Existuje program Avidemux, který má filtr na rotaci videa. Jinak videa by se měla točit většinou tak, že tlačítka ovládání hlasitosti telefonu by při nahrávání videa na telefon měla být dole.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Normálně by se video mělo dát otočit v programu Movie Maker, který je zdarma.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Bacon
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 52
Registrace: 17.04.2011
Fabrik píše:
Dobrý den,
a jak jste natáčela na "stojato"?

-- 01. 04. 2016 20:35 --

Existuje program Avidemux, který má filtr na rotaci videa. Jinak videa by se měla točit většinou tak, že tlačítka ovládání hlasitosti telefonu by při nahrávání videa na telefon měla být dole.


Spíš bych řekl, že při držení telefonu na šířku by měl reproduktor (tedy horní) část vlevo a část, kde jsou tlačítka (spodní) vpravo. To platí pro praváky, nevím, jestli je to pro leváky naopak.

Každý telefon má ovládání hlasitosti jinde, umístění vlevo není nějakým standardem. Např. já mám všechna tlačítka vpravo (hlasitost, zámek i HW spoušť), čímž mám taky určeno držení.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Prostě pravá část telefonu (v případě nastojato) má být při natáčení naležato nahoře.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Taky se mi to povedlo na novém mobilu. Řešení je Movie maker (Windows Live Movie Maker), který je nainstalován ve Win 7/8. Na W10 jsem jej nezkoušel, ten na Vista zlobí.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se