Wordpress

Orguesta
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 93
Registrace: 12.11.2010
Ahoj
nezná někod nějaký antispam plugin?
Akismet mi propustil cca 50 spamzpráv, proto jsem raději zakázal přispívání a rád bych nahodil nějaký schopný antispamový modul než ty zprávy zase povolím.

Děkuji
Orguesta

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
WP používám jen zřídkakdy. Přesto mě jeden napadá, ale nemám s ním zkušenosti.
Raven´s Antispam

Za reputaci budu rád, avšak není poviností ;)

Orguesta
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 93
Registrace: 12.11.2010
Whispere píše:
WP používám jen zřídkakdy. Přesto mě jeden napadá, ale nemám s ním zkušenosti.
Raven´s Antispam

Za reputaci budu rád, avšak není poviností ;)


Děkuji, vyzkouším. Jenom nevím jak mám dáti reputaci.

Jarek421
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 44
Registrace: 12.11.2010
Nebo muzes pouzit i tento:
http://wordpress.org/extend/plugins/antispam-bee/
Za rep. budu rad.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Orguesta píše:
Jenom nevím jak mám dáti reputaci.


Díky za připomenutí. Reputace jsem chtěl dopsat do Faqu už dříve, ale zapomněl jsem na to. Ještě dnes se to objeví. (upravím později příspěvek a vložím ti na to odkaz).
-------
Dopsáno! faq.php#f8r0 Snad ti to pomůže, pokud ne, tak napiš.

Orguesta
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 93
Registrace: 12.11.2010
Reputace odeslána. Děkuji

Homer
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 46
Registrace: 16.11.2010
Já používám CryptX, zatím spokojenost. Odkaz na homepage: http://weber-nrw.de/wordpress/cryptx/

Štěpán L.
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 31.10.2010
Využívám Raven´s Antispam :)

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Tak se k tomu vracím Ravens už není aktualizován...hledám ale něco totožnýho - ultra jednoduché nastavení a funkčnost...jaká je nejlepší náhrada za Ravense? Díky Petr

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já používám toto: http://kecykveci.cz/nechci-spam-proto-b ... ip-adresy/

Brzy bude přidán nový aktualizovaný seznam ;-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Díky, večer zkusím obě možnosti :-)...i když ta blokace....u Ravense se zapne captcha vždy a písmena (číslice) jsou normální a ne takový ty tancující :-)

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Už jsem to tady někde psal, mám docela dost navštěvovanej web s historií a používám pouze Akismet. A musím říct, že se mi ještě nestalo, že by se mi do komentářů dostal spam. Hlavně si ale nezapomeňte ten Akismet zaregistrovat a vložit v admin klíč, jinak to nebude fungovat :). Já bych řekl, že to bude asi problém většiny těch, co píšou, že jim Akismet nefunguje. Jinak si to nedovedu vysvětlit, protože na mě útočí spam každý den. Statistika v admin mi ukazuje, že Akismet zabránil několika tisícům spamů asi za poslední dva roky...

Druhá varianta, že mám teda nějaké divné štěstí a že mi to spam nepropouští :D.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Mám odpozorováno, že čím větší pagerank web má, tak tím víc se do něj pokouší spameři dostat svoje spam komentáře. Na wladass.cz mám pagerank 4 již delší dobu, takže si asi dovedete představit, jaký peklo to je :)

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
No ja neznám teda Akismet...ale já chci, aby mi normálně i neregistrovaní dávali na web komentáře a maximálně (anebo vždy) opsali jednouchou Captchu...našel jsem i nějaký SI captcha plugin...ale Ravens je ravens no...škoda že ho nevyvíjí dále...

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Já jedu úspěšně na Ravenovi. Jinak jak zmínil Wladass nejvíce spamu (často i ručně psaného, takže captcha je vám na nic) je na postech s vysokými ranky. Pokud tedy uvidíte, že se vám pod stejnými posty hromadí ručně psaný spam, tak koukněte na ranky či autoritu. Dá se na něm dobře prodat reklama, či zpětný odkaz z textu :)

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
sikec: U Akismetu mohou přidávat komentáře i neregistrovaní uživatelé a nemusí ani vyplňovat žádnou captcha. Nainstaluj, zaregistruj se a vygenerovaný klíč zadej v administraci v nastavení pluginu. Budeš spokojen, uvidíš...

Pokud někdo dává komentáře ručně, tak se to dá jedině mazat a nebo ručně schvalovat, jiná možnost asi není. Jinak page rank mám dlouhodobě 3, dříve jsem měl taky 4 a akismet drží dobře. Captchu nemám obecně vůbec rád, to už radši nějakou kontrolní otázku v češtině (úspěšně používám na phpBB). Dříve jsem captchu používal a stejně mi chodil spam (pravděpodobně ručně psaný lidmi, protože captcha byla na výborné úrovni). Když jsem dal v phpBB tu českou otázku, tak to docela zabralo, protože tomu ti placení indové za spam nerozumí :D.

PS: Teď jsem si vzpomněl, když jsem měl dřív web na systému phpRS, měl jsem page rank 4, a to bylo maso :D. Jsem se jednou probudil a za noc třeba 1000 komentářových spamů pod článkem, a to jsem měl večer předtím ještě radost, jakou sofistikovanou ochranu jsem nasadil :D. Je to takovej věčnej boj :)

Carl114
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Akismet a ruční schválení prvního komentáře to jistí. Nestává se mi, že by mi na webu něco skákalo a když už, jsou to nárazové spamy. Nemyslím, že záleží na PR, protože hned jak jsem svůj web přeložil do angličtiny, nahromadil se spam. Nevím jestli to ještě funguje, ale před lety jsem do .htaccess hodil tohle:

Kód: Vybrat vše
RewriteCond %{REQUEST_METHOD} POST
RewriteCond %{REQUEST_URI} .wp-comments-post\.php*
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !.*EXAMPLE.COM.* [OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^$
RewriteRule ^(.*)$ ^http://%{REMOTE_ADDR}/$ [R=301,L]


Tak jestli to něčemu pomůže... já nemám možnost posoudit rozdíl,
ale mělo by to fungovat a odfiltrovat nějaký spam.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Jop to zamezí přidávání komentářů z různých programů apod. Určitě se hodí.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
S pluginem Raven's Antispam spokojenost, zatím nepropustil jediný spam.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Carl114 píše:
Akismet a ruční schválení prvního komentáře to jistí. Nestává se mi, že by mi na webu něco skákalo a když už, jsou to nárazové spamy. Nemyslím, že záleží na PR, protože hned jak jsem svůj web přeložil do angličtiny, nahromadil se spam. Nevím jestli to ještě funguje, ale před lety jsem do .htaccess hodil tohle:

Kód: Vybrat vše
RewriteCond %{REQUEST_METHOD} POST
RewriteCond %{REQUEST_URI} .wp-comments-post\.php*
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !.*EXAMPLE.COM.* [OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^$
RewriteRule ^(.*)$ ^http://%{REMOTE_ADDR}/$ [R=301,L]


Tak jestli to něčemu pomůže... já nemám možnost posoudit rozdíl,
ale mělo by to fungovat a odfiltrovat nějaký spam.


prosím tě můžeš mi přímo vysvětlit co je tam v .htaccess napsaný?
Díky moc
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Carl114
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Zablokuje to spamery, kteří vkládají komentáře přímím voláním souboru wp-comments-post. Takže, aby se komentář odeslal, člověk musí být na tvém webu (ten si dej místo EXAMPLE.COM).

Mělo by to odfiltrovat spamery, který mají automaticky vyplněné formuláře a jen je posílají požadavkem na soubor, který má na starosti odesílání komentářů. Přitom vůbec nenavštíví tvůj web, což normální člověk musí.

Pokud máš problém se spamem, hoď si to na web a uvidíš.
Já to mám na webu už dlouho a žádný spam neřeším.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se