Volná diskuze

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
zdravím, chci se zeptat na jeden problém, který mi už delší dobu vrtá v hlavě. Když se přes mobil přihlásím na internet a vyberu si nějakou stránku s forem, kde vyplním registraci a zároveň i přes mobil dám do fora příspěvek, může mi být zablokovaný účet? Myslím to tak, že když to samé udělám na kalsickém PC, tak mi admin může bloknout IP adresu. Ale jak je to u mobilu? Díky za odpovědi.

-- 04. 01. 2013 12:13 --


janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Mobilní síť používá větší množství IP. Rozumní správce vidí odkud si se připojil a takovou IP neblokuje, ale jak který... Při příštím připojení dostaneš s největší pravděpodobností jinou IP, takže i když te blokuje, tak jedeš dál... Mobilní připojení jsou vždy na blokaci problematetická.

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
takže na tohle neexistuje žádná obrana, jak dotyčného na foru nebo kdekoliv jinde zabanovat?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Existuje, z mobilu prostě nepůjde registrace do fóra.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
Tak teď jsem z toho jelen :) Jinde mi zase tvrdí, že pokud se budu připojovat přes mobil GPRS, EDGE, 3G, tak budu dostávat vždy novou IP, takže zabanování nejde.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Vždycky ne, mě tuší moje mobilní připojení v jedné oblasti podotýkám 4 IP adresy, jak ale odjedu dál od domu, tak točí zase jiné.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
freez píše:
Vždycky ne, mě tuší moje mobilní připojení v jedné oblasti podotýkám 4 IP adresy, jak ale odjedu dál od domu, tak točí zase jiné.


jasný chápu. ale správci nebo vlastníkovi fora v případě dynmických IP mobilní sítě nastane víc problémů s banováním, než u klasického PC připojení na internet, dá se to tak nějak říct?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak to každopádně, určitě je to problém, pokud mají mít na fórum přístup i lidé z mobilů, musí se s tím počítat.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
Resis blbosti. Novym uzivatelum muzes omezit prava, nebo jak uz se tady psalo, zakazes registraci z mobilniho pripojeni.

lord píše:
kde vyplním registraci a zároveň i přes mobil dám do fora příspěvek


Taky se mi je divne, ze to pises v prvni osobe. Takze ty tam chces otravovat?
no cooking

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
tim píše:
Resis blbosti. Novym uzivatelum muzes omezit prava, nebo jak uz se tady psalo, zakazes registraci z mobilniho pripojeni.



Taky se mi je divne, ze to pises v prvni osobe. Takze ty tam chces otravovat?


nene, já ne, ale sledoval jsem jednu diskuzi, kde se to probíralo a nikdo nevěděl, jak to funguje a zda-li je přispívání přes mobil nějak omezeno. tak mě napadlo zeptat se tady odborníků.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
A jak prosím vás zakáži registraci přes mobilní zařízení na fóru?
Nerad bych poté řešil problém, že nemohu někoho zabanovat, jelikož je mu přidělena nějaké jiná IP adresa. Jinak s těmi právy pro nové uživatele je to pravda.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
peeeeta píše:
A jak prosím vás zakáži registraci přes mobilní zařízení na fóru?
Nerad bych poté řešil problém, že nemohu někoho zabanovat, jelikož je mu přidělena nějaké jiná IP adresa. Jinak s těmi právy pro nové uživatele je to pravda.


Pokud to jde, tak sice zakážeš registraci přes mobil, ale jak je to s účtem, který se zaregistruje přes PC a poté se někdo na forum přihlásí přes mobil?

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
lord píše:

Pokud to jde, tak sice zakážeš registraci přes mobil, ale jak je to s účtem, který se zaregistruje přes PC a poté se někdo na forum přihlásí přes mobil?



To nevím, ani nevím jak zakázat registrace přes mobil.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
to bohužel taky nevím.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Možná kdybyste hoši napsali o jaké fórum jde, tedy na čem to fórum jede, tak se snad hnete z místa. Snad bych i věděl, ale včera jsem si zrovna rozbil křišťálovou kouli a protože mi došlo kafe, tak věštění z kávové sedliny taky nepůjde :-D
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
freez píše:
Možná kdybyste hoši napsali o jaké fórum jde, tedy na čem to fórum jede, tak se snad hnete z místa. Snad bych i věděl, ale včera jsem si zrovna rozbil křišťálovou kouli a protože mi došlo kafe, tak věštění z kávové sedliny taky nepůjde :-D


zas tak IT nerozumím, tak prr chlapče :)) http://www.motorkari.cz/forum-chat/

jak se dá vůbec zjisiti na čem forum jede?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
lord píše:

jak se dá vůbec zjisiti na čem forum jede?


No ideálně z kódu, ale ne vždy to jde poznat. Tak z toho tvého já nepoznám ani ň :-) Tohle fórum mi nic neříká, tady bude každá rada drahá.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
freez píše:

No ideálně z kódu, ale ne vždy to jde poznat. Tak z toho tvého já nepoznám ani ň :-) Tohle fórum mi nic neříká, tady bude každá rada drahá.


co tohle http://www.mazdaclub.cz/forum

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Jo tak tohle znám z Opelclubu, druhohory na netu, jestli to tady nějak půjde to netuším, tyhle staré systémy jdou mimo mě. Vím že některá fóra to nabízela v administraci, ale tady o tom pochybuji. Nicméně koukám že tam v klubu některé i osobně znám, dobrý :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se