Aktuální události

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Četli jste nové podmínky AdSense a AdWords? Zaujala mě pasáž o:

Pokud k tomu společnost Google nedá svůj výslovný písemný souhlas, nesmíte uzavřít žádný jiný typ ujednání se třetí stranou, na základě kterého tato třetí strana obdrží platby provedené ve váš prospěch podle této smlouvy nebo jakoukoliv jinou finanční výhodu v souvislosti se službami.


no a pak ještě tohle:

Vy nesete odpovědnost za platbu veškerých (případných) daní spojených se službami, vyjma daní založených na čistém příjmu společnosti Google. Se všemi platbami provedenými společností Google ve váš prospěch v souvislosti se službami bude nakládáno jako s platbami včetně daně (pokud je to relevantní) a tyto platby nebudou upravovány.


První bod mi přijde jako prevence proti lidem co svůj účet "půjčovali" neplátcům, ale u toho druhého si tedy nejsem jist, co tím chtěl básník říct.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Jsou to běžné formulace, které nenastanou u normálních lidí. První v podstatě říká, že nesmíš obcházet Adsense, aby z toho G neměl provize... A to druhé říká, že si své daně platíš sám s výjimkou daně ze zisku Google, který má jako provizi z reklam...

Nehledej vědu tam co není.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Jinak já bych měl taky otázku. Pokud mám účet u GAdsense a mám tam nějaký prachy a zároveň nejsem plátce DPH, co bych měl asi tak dělat?
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
janKali píše:
Jsou to běžné formulace, které nenastanou u normálních lidí. První v podstatě říká, že nesmíš obcházet Adsense, aby z toho G neměl provize... A to druhé říká, že si své daně platíš sám s výjimkou daně ze zisku Google, který má jako provizi z reklam...

Nehledej vědu tam co není.


Nehledám, jen se ptám, kdyby v tom nějaká extra změna byla, tak abych byl v obraze :-)

-- 24. 04. 2013 14:52 --

Jan Paluska píše:
Jinak já bych měl taky otázku. Pokud mám účet u GAdsense a mám tam nějaký prachy a zároveň nejsem plátce DPH, co bych měl asi tak dělat?


Tak určitě bys měl být ticho a nikde nic neříkat :-D Pokud si se k DPH nepřihlásil tehdá, už bych na to hodil bobek, to zpětné doměření daně by tě asi zabilo :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Tak jako já jsem ještě nikdy žádnou výplatu od nich nedostal :D A nejspíš ani nedostanu, protože nevím, jestli někdy dosáhnu na payout :D
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Jan Paluska píše:
Tak jako já jsem ještě nikdy žádnou výplatu od nich nedostal :D A nejspíš ani nedostanu, protože nevím, jestli někdy dosáhnu na payout :D

To je vcelku jedno, poskytl si službu. Ale pokud o ty peníze nestojíš, tak ten účet prostě zruš a je to. Dnes je výplatní minimum tuším 2000,-
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Já v tom nic špatného nevidim. Osobně zprostředkovatele na tyhle služby nemám, jedu si sám za sebe, takže mi je to šumák. Ale celkem to chápu, vede to k větší transparentnosti. Jako osoba registrovaná k dani musíš každý měsíc podávat finančáku "hlášení" co, kde, jak, proč apod. :-D. Přes prostředníka už by to měli komplikovanšjší :-D

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Hezka zmena podminek. Zrovna ve chvili, kdy jsem uvazoval o zprostredkovateli pro Adsense :D Asi si budu muset zjistit vice info o identifikovane osobe a nebo se rovnou stat platcem DPH.

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Jan Paluska píše:
Tak jako já jsem ještě nikdy žádnou výplatu od nich nedostal :D A nejspíš ani nedostanu, protože nevím, jestli někdy dosáhnu na payout :D

Hlavně si v administraci pozastav platby, aby se Ti nestalo, že Ti přijdou peníze, až překročíš ty 2.000,- Kč. Dle zákona o DPH by jsi se měl správně stát plátcem DPH nebo teď nově osobou identifikovanou k dani (nahlásit se na fin. úřadě) už v podstatě při první vydělané koruně. Pokud si ale pozastavíš platby v administraci a nepřijdou Ti žádné peníze od Google na účet, tak by jsi snad neměl mít problém.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se