E-shopy

JiriP
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 22.12.2017
Zdravim, chtel bych poprosit o radu ohledne eshopu. Osoba provozujici eshop je cicinec a ma zaregistrovanou firmu v zahranici (Indonesie). Chce ale prodavat i do CR a aby byla levnejsi a rychlejsi doprava pro zakazniky, planuje mit v CR neco jako sklad odkud by se zbozi odesilalo po CR. Je nutne mit zaregistrovanou v CR dalsi firmu (pobocku) a odvadet dane i v CR?

Jiří Mareš
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 121
Registrace: 04.08.2012
No dříve se to řešilo tak, že si zahraniční firma tady zřídila organizační složku. Nevím, jestli to ještě platí?
Jinak tady je docela dobrý příspěvek na dané téma: http://www.businessinfo.cz/cs/clanky/po ... &chapter=1

AFUK
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 22
Registrace: 14.04.2018
Jde o to (z hlediska prodejce), jak velký objem zboží půjde do ČR respektive do EU. A to proto, zda se to cizí firmě vyplatí.
Jedna varianta je, dovézt zboží do tzv. celního skladu a teprve při výstupu zboží z celního skladu se provede celní procedura a platba DPH. Celní proceduru a platbu DPH provede kupující. Tzn. že cizí firma přenese tuto záležitost na kupujícího (pak nejspíše moc neprodá)
Druhá varianta je, že si cizí firma musí zřídit nějakou pobočku , třeba jen organizační složku, která provede vyclení a platbu DPH a vyclené zboží pak odešle kupujícímu.

Vzhledem k tomu, že ČR je zaplať PánBůh členem EU, je otázkou, proč by tato pobočka měla být právě v ČR, v zemi s nejvyšší byrokrací v EU a s velmi vysokými daněmi. Mnoho asiatů, kteří prodávají do EU a též do ČR, toto řeší tak, že si zřídí firmu v Anglii, na kterou dovezou zboží, provedou vyclení a pak z Anglie toto zboží rozesílají po celé EU a také do ČR.

Rozdíl mezi Anglií a Českem, pokud jde o byrokracii a tím provozní náklady na takovouto pobočku, je nebetyčný. Česko je v tomto směru minimálně 100 let pozadu a ta propast se s českou poslaneckou tvořivostí neustále prohlubuje.
Váš podíl v anglické firmě anebo vlastní firmu v Anglii zařídí ALL Finance UK Ltd

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se