Hosting

kajerová
WD Trader: 1/5

Příspěvky: 72
Registrace: 22.05.2013
Ahoj ..chci dělat weby pro uživatele, kteří o ně mají zájem. Bude se jedna o hotové řešení kde podstat je přidávání vlastních videí. Tedy půjde o velké množství..giga a giga dat ..a nevím kde mi umožní nahrávat takové množství filmů na weby.
Je tedy řešením vlastní server? Nebo existuje i jiná cesta?

mirek novotny
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 160
Registrace: 07.01.2013
tak je to o penězích a znalostech :-) Nejlevněji dnes přijdou vyjdou servery od OVH, ale vzhledem k tomu jak se ptáš tak si troufám tvrdit že v této oblasti tak úplně kovaná nejsi. A samozřejmě s vlastním serverem přichází i starání se o něj. Takže asi zaplatit člověka. Pak máš asi další možnost jít cestou virtuálu, tam se nebudeš muset starat o železo ale o linux ano. Opět bud se to nauč, nebo si na to někoho najdi. Rovnou zapomeň na "neomezené" hostingy typu Wedos, odtamtud tě brzo vyhodí... Co si určitě ohlidej je právní stránka věci, jestli necháš nahrávat uživatele regulérní filmy tak to je pozvánka pro problémy a samozřejmě ještě budeš muset vyřešit formáty v čem to tam budou uploudovat a případně konverze do něčeho jednotného.
Prodávám a tvořím weby i eshopy. Investuji do zajímavých projektů a občas píšu blog.
 HravéPůjčky.cz

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 272
Registrace: 06.04.2015
jestli jsem správně pochopil naši korespondenci, tak se jedná spíš o "web pro youtubery" (snad i s ambicí konkurovat youtubu)

kajerová
WD Trader: 1/5

Příspěvky: 72
Registrace: 22.05.2013
Ne určitě neplánuji konkurovat youtube, to si myslím, že dneska ani neni možné. Tohle je něco jiného..ale základ defakto je stejny. lidé tvoří vlastní obsah a dávají ho na web, otázka jak to udělat aby se mi tam vlezlo třeba i 200gb dat a lide to mohli easy stahovat a sledovat třeba live.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
200 GB není moc, to dneska seženeš i na VPS. Jsou tu společnosti co nabízí přes 500 GB.

Obecně bude záležet na výkonu a co tam pojede. Možná bude stačit poskládat několik VPS + uložiště anebo dedikovaný server. Jít do vlastního železa je dnes spíše záležitost projektů, které potřebují něco speciálního.

Případně cloud je také řešení. Tam se dá poskládat celá infrastruktura. Dostaneš přidělený výkon z něj pak poskládáš několik serverů, úložišť a jedeš.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se