HTML & CSS

R2R
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 40
Registrace: 09.09.2012
Zdravím, během přípravy webu jsem narazil na jeden problém, který nevím, jestli má vůbec řešení. Jedná se o použití OUTLINE, které aplikuji na obrázek tvaru elipsy. Když použiji OUTLINE: 1px solid black; tak mi to orámuje vně, ale rám je hranatý - obdélníkový. je možné nějakým způsobem nastavit zaoblení? Případně jak? U BORDER to děláám pomocí BORDER-RADIUS, jak jsem vyzkoušel, tak OUTLINE-RADIUS nefunguje. Jde to tedy nějak? Děkuji za rady.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
http://www.css3.info/preview/outline/ a nebo mě napadá zkusit to nějak vyřešit (jestli by to šlo) přes shadow. Nastavit tomu objektu v CSS neprůhledný stín s plnou barvou
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

R2R
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 40
Registrace: 09.09.2012
Podívejte se na tlačítka Facebooku (to se mi líbí). Když se na tlačítku realizuje hover efekt - přejede se na něho myší, tak se orámuje ne do obdélníku, ale do elipsy. Přesně toto potřebuji docílit a fakt nevím jak? Nevíte třeba, jak je to řešeno na FB?

-- 03. 02. 2013 22:25 --

Myslím teď tlačítko "to se mi líbí" ne na Fb, ale takové, jaké bývá třeba u článků na různých blogovacích webech.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
řekl bych, že to není pomocí outline, ale pomocí změny border coloru, něco jako

a.facebook {border-color:red;}
a.facebook: hover {border-color:blue;}
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

R2R
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 40
Registrace: 09.09.2012
Díky, je to řešeno skutečně tagem border-color a border-radius :D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se