Domény

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
Co si myslíte o webech/doménách na afrických, asijských a jiných u nás neobvyklých TLD?
Dokážete si představit mít web, blog, eshop, a další věci třeba s koncovkou *.ky *.ml. *.vg *.cx
Mít třeba novak.ug myslivecek.bo budulinek.lc
Myslíte že jsou třeba ve vyhledávání nějak znevýhodněné?
Nebo tím že na nich mám český obsah, tak se na ně třeba vyhledávače dívají stejně jako na *.cz?

-- 16. 04. 2017 22:51 --

náhodně jsem narazil na to, že Drago o tom v týdnu psal... http://404m.com/2017/04/13/chcete-sesbi ... cz-domenu/ ale i tak mne Vaše názory zajímají...

marvvincz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 11.06.2015
cizokrajne domeny budou asi divne ... i pro zapamatovani, to spis neco z newgtld, pokud to dava v cestine smysl ... par takovych se najde a vyhledavace s tim nemaji trable ... ale to je jen muj nazor ...

Zemla
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 19
Registrace: 17.04.2013
Není problém mít web na exotické doméně. I z hlediska vyhledávačů není problém. Oproti CZ doméně, ale tyhle koncovky stojí balík.

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Z hlediska vyhledávačů to právě problém je, Google totiž bere národní TLD jako primární věc pro určení jazyka a cílení, vliv má i IP hostingu. Pokud nemáte na webu správně nastavený jazyk a cílení v google Console, tak to nebude fungovat. Otázka je, jestli toto nastavení v Console dokáže přerazit "sílu" národní TLD, Google je v tomto totiž často neuvěřitelně tupý.

Mám s tím velmi špatnou zkušenost, jak s anglickým obsahem na CZ, tak s národní TLD z jižní Ameriky - navíc je často problém s DNS, hostingem atd. o ceně typu $60/rok nehovoříc :D

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
momentálně testuju http://www.skyba.cf na USA hostingu ;-)
CF = Central Africa = Středoafrická republika
Obrázek
web existuje ani ne měsíc,
drtivá většina článků jsou recyklace ze starých blogů co jsem koupil s doménama.
hned na začátku jsem jeden článek pustil do sdílecí skupiny na FB, jeden jsem dal jako referral na wikipedii, jeden do specializované skupiny na FB, 5odkazů jsem rozfrknul po netu a sleduju co to dělá

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Podle mě je tam klíčový text, tedy objem v jazyce.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se