Nápady & návrhy

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Ahoj,
posledních 14 dnů přemýšlím nad tím jak by měla vypadat nová generace tohoto fóra. Pokreslil jsem hromady papírů, provedl pár náčrtů designu a sepsal si ke každé službě co bych chtěl vylepšit. Protože ale celou existenci fóra kladu velký důraz na názory vás uživatelů WebDealu, rozhodl jsem se dát prostor vám, uživatelům. Cílem tohoto tématu je prodiskutování návrhů, nových věcí tak aby vyhovovaly co nejvíce uživatelům. Nebudu dělat nic proti čemu byste se většinově vyjádřili zamítavě.

Plánuji zrušit tyto služby

U těchto váhám, zda je zruším také:

5 hlavních částí fóra
  • Aukce
  • Diskuze
  • Nabídky
  • Poptávky

Aukce
U aukcí přemýšlím nad podmínkou povinné platby aukce z kreditu, ale nebojte se, obchody skrze aukce nebudou zpoplatněné (budou zdarma).
V současné verzi (2.x) jsou zpoplatněny 10% z částky do 10 000 Kč nebo 5% z částky nad 10 000 Kč.
To co mě vede k tomuto rozhodnutí je boj proti podvodům. Obchody tak budou bezpečnější a snadnější. U prodejců nepodnikatelů tak odpadnou i problémy s fakturací.

Problémem tohoto řešení je to, že pro neplátce bude tento obchod nevýhodný, protože k částce bude nutné připočítat i DPH. To by ale časem u prověřených prodejců šlo vyřešit tím, že se povolí obejití systému a dokončení prodeje bez nutnosti prostředníka skrze WebDeal.cz.

Diskuze
Toto bude asi nejméně upravená část nové verze. Změní se vzhled, ale základ a funkce zůstanou zachovány. Toto je část, která se nemusí moc modifikovat. Zde raději zapracujeme na aktivitě.

Nabídky a poptávky
Uživatelé by si podobně jako v Copywriting.cz museli vyplnit profil „pracujicího”, kde by uvedli, zda programují, dělají grafiku atp. Poté by se zobrazili v seznamu „pracujících” odkud by jim mohl zadat přímou nabídku „inzerent”. Nebo by mohli reagovat na poptávku ve svém oboru. Vše by bylo inspirováno Copywritingem. Zakázky by se realizovaly prostřednictvím systému a byla taktéž vyžadována platba z kreditu. Tyto nabídky a poptávky by byly zdarma. Zase by to skvěle fungovalo jako bezpečnostní pojistka proti podvodům.

Služby
O této části fóra jsem nejméně přemýšlel. Chybí mi tak jasnější představa jak by to jako celek mělo vypadat. Všechny služby budou více či méně přepracovány, nabídnou nově možnosti a fajnšmekři si pak budou moci připlatit za premium funkce (přičemž se držím pravidla - vše co je teď zdarma, tak zůstane zdarma i v nové verzi).

Mám v plánu pro vás i příjemná překvapení. Půjde sice většinou jen o drobnosti, ale určitě vás potěší a měly by sem zase dostat tu atmosféru, která v poslední době odsud vyprchala.

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
Zruš reputace, případně změň koncept, tak, aby se eliminovali naháněči plusek (záporná reputace?). Kvalitu fóra to podle mého názoru snižuje.

Obecně si myslím, že kvalita diskusí se zřítila úplně do pryč. K ostatnímu připomínky nemám.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Nástroje mi neruš, to používám často :-) Ostatní v té podobě jak je to nyní prakticky nenavštěvuji.
Platby skrze kredit, to je na podvodníky dobrej bič, jak by tedy vypadal například prodej webu za 100 000,- ?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Nástroje bych nerušil, též je celkem využívám.

Katalogy jsou tu zbytečné již více jak rok. Domény a hostingy bych asi též dal pryč, myslím si, že moc lidí nevyužívá.

Nabídky, poptávky a aukce jednoznačně nějak upravit, objevují se tu většinou nesmysly.

Zamyslel bych se i nad již zmíněnými reputacemi, ty jsou tu též tak trochu k ničemu (ztratily smysl jednoznačně). Podobné je to s WB.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1647
Registrace: 08.08.2012
Zkusil bych to oživit jednoznačně nějakou rubrikou, trendovou. Jinak bych asi nic neměnil, spíše něco přidal. Nástroje nepoužívám, ale někdo ano. Nechat.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Nad WB také často přemýšlím. Buď je zrušit nebo celé předělat a vymyslet takové mechanismy, aby se nedaly zneužívat.
Nad reputacemi také popřemýšlím, šel by jsi cestou původního směru (jen přínosné příspěvky) nebo formou lajků (tedy souhlasím s příspěvkem) ?

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1647
Registrace: 08.08.2012
Spíš bych šel trendem, aby tyhle body někdy k něčemu vůbec byly.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Nástroje určitě nechat, řekl bych, že je využívá dosti lidí. Jen by to asi chtělo dostat do podvědomí i novým uživatelům.

Katalogy jsou na nic. Nikdy jsem je nevyužil a je toho pak moc na udržování.
WB body bych určitě nechal, jelikož je využívám na občasné podbarvení a nebo různé funkce zde na fóru (a nejdůležitější je, že je dostávám za svou aktivitu a díky tomu nemusím platit). Reputace, no je škoda, že je lidé nevyužívají, na jiných fórech se pomocí nich řídím a vím, jak moc je od uživatele ta rada cenná a hlavně pravdivá. Tak že bych je spíše nechal. Bohužel lidé většinou při vyřešení problému neudělí reputaci.

Na ty služby se těším a v nich bych právě rád využil WB.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
Tak ty peeeeto zrovna patříš k naháněčům reputací.

Co takhle hodnocení +/- vázané jen k jednotlivým příspěvkům? Pozná se, jestli je názor kvalitní (má to třeba Drago na 404m.com u komentářů, tam to docela funguje podle mě). U uživatelů pak nezobrazovat nic, případně při výjimečně dobrém skóre - poměr komentářů a plusů např. - za delší dobu něco jako "tento uživatel má hodnotné názory". Nic víc.

A k těm WB, opět viz peeeeta. Způsobuje to možná, že lidi komentují víc, ale přidaná hodnota v té diskusi často není. Pak to odrazuje lidi, co chtějí něco řešit seriozně a kvalita upadá. => Zrušit WB za komentáře.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Ty reputace, které jsem získal, tím že jsme si je dávali mi klidně Otakar může vzít. Já si svojí reputaci získávám poctivě.
S tím, že se u uživatele zobrazí něco až po delší době souhlasím, ale musí se najít rozumný poměr.

Já vždy komentuji tak, aby to bylo k tématu a něco to přineslo nepotřebuji si nahánět WB.

Pozn. Za co by jsi tedy chtěl dávat WB, když ne za komentáře?
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Seznam PR a katalogů - sice nevyužívám, ale třeba to někdo využije. Chtělo by to protřídit a rozdělit na živé/mrtvé. Pokud je s tím zbytečně moc práce tak zrušit a nacpat to do nějakého vlákna. Jednou za čas aktualizovat.

Domény - nepoužívám, mám vlastní systém. Ale umím si představit, že takovýto seznam podle určitých parametrů (jen SR/GPR, dnes uvolněné) by jsem odebíral emailem. Pro domény s historií se využití najde. V emailech je pak prostor pro reklamu.
Hostingy - ideálně poprosit o kupóny/slevy, aktualizovat a nasadit affil. Jdou z toho celkem zajímavé příjmy, které se ti budou hodit. Hmm, anebo dát to všechno jako součást diskuze?
Nástroje - nepoužívám, ale klidně to tu nech. Může to být motivace pro některé lidi se zaregistrovat.

Aukce - boj proti podvodům by byl určitě super.

Nabídky a poptávky - víc propagace. Já tam prakticky nechodím, ale třeba by mě něco oslovilo. Více propojit s tematickými diskuzemi.

Služby - kontrola ranků je super. Využívám. Hodila by se i automatická kontrola pozic. Jednou za týden by mohl přijít report emailem (co se o kolik posunulo). Klidně ať je v něm i reklama.

Proti reputaci nic nemám. Každý to používá jinak.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1647
Registrace: 08.08.2012
Lukáš Jirsa: Pokud vím, tak to už Drago na webu nemá.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Otazka pro Draga - co vedlo k zruseni +/-?
S WB v obmenene podobe pocitam. Body rovnez budou za komentovani, akorat cely system bude lepe provazan.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Otakare lépe provázán znamená, že se bude za WB body moc lépe platit?
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
+/- fungovalo skvěle. Problém byla tabulka kam se ukládal data a způsob jak s nimi nakládal. "Žralo" to moc výkonu. Nedalo se to cachovat. Pokud by +/- byl na Webdeal bylo by to super, jen je třeba s tím nakládat opatrně. Mínusy mohou hlavně začátečníky demoralizovat :)

mirek novotny
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 158
Registrace: 07.01.2013
WD je dobré změnit, služba měla dobře našlápnuto a jak se dnes téměř pejorativně říká má potenciál. Nicméně je tu velké ALE.To ale se nazývá návštěvnost. Obávám se že bez nějaké marketingové podpory se to moc nezmění ikdyby jsi zavedl sebelepší služby a nástroje. Když už plánuješ tak by jsi se měl především zamyslet kam to chceš směřovat. Zda chceš komunitní platformu víceméně zdarma anebo chceš přitáhnout profesionály a směřovat WD více na business. Nějaký kočkopes fungovat nebude. Ale dost kritiky :-) Jdu na konkrétní reakce:

1 Seznam PR webů a katalogů
PR weby a katalogy bych se také přikláněl zrušit. Přeci jen mraky linku vedoucí na nekvalitní weby s kolikrát duplicitním obsahem bez přidané hodnoty není to pravé ořechové. Jestli tu někdo bude prezentovat opravdu kvalitní projekty s originálním obsahem jistě se tu pro něj místo najde, ale na vlastní kategorii jich asi dost nebude.


2, Domény, Hostingy, Nástroje

Nechat, já osobně bych to tedy předělal, ale nerušil bych to.


3, Aukce

Cokoliv zamezí podvodům je dobré, navíc bych zavedl povinnost uvedení obchodních údajů. Jak pro prodávajícího tak i pro prodejce. Jestli by někdo chtěl účast v aukci utajit (např. před konkurencí) tak bych zavedl institut nákupu v zastupování. Prostě v příhozech by se jako přihazující objevoval WD a teprve po skončení aukce by pravou identitu odkryl prodejci. Toto bych samozřejmě nezavedl pro všechny, ale z pohledu WD jen pro VIP prověřené uživatele a za tučný bakšiš. Koneckonců u aukcí uměleckých předmětu také často skutečné majitele zastupují právní kanceláře a jistě to nedělají zadarmo.


4, Diskuze
Souhlas, chce to dost témat a i relevatní návštěvnosti.

5, Nabídky a poptávky
Čím více transparetnosti tím lépe.

6, Služby
Služby bych maximálně rozvinul, lze vymyslet mraky služeb za i premiovou cenu.
Prodávám a tvořím weby i eshopy. Investuji do zajímavých projektů a občas píšu blog.
 PůjčkyPro.cz – Prodáno

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1647
Registrace: 08.08.2012
Drago: Zdálo se mi, že se tam nějak začaly hromadit záporné body u komentářů v nabídkách.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Pokusím se tu objasnit všechny věci na které jste se ptali.

freez píše:
Platby skrze kredit, to je na podvodníky dobrej bič, jak by tedy vypadal například prodej webu za 100 000,- ?


Aukce skončí. U kupce to zkontroluje, zda má dostatek kreditu na účtu.
-> Pokud ano: Zablokuje mu to kredit.
-> Pokud ne: Napíše mu to e-mail s obsahem "Máte týden na dobití kreditu".
-> Pokud si nedobije: Prodejce se bude moci rozhodnout, zda aukci spustí znovu nebo zda prodá druhému v pořadí. Samozřejmě kupec může mít dovolenou a může se s kupcem sám dohodnout, že to dokončí později. Pokud ale obchod neproběhne, tak kupec dostane záporné hodnocení (interní hodnocení, ne itrader), kde pak půjde takové výkuky filtrovat a zablokuje se jim obchodování.

Zablokuje se kredit. Tobě přijde e-mail:
"Ahoj Pepo,
zablokovali jsme mu kredit, předej mu projekt."

Kupci se zobrazí hláška:
"Ahoj,
koupil jsi si projekt, až bude převeden na tebe, tak to označ zde za dokončené. Prodejce dostane peníze."

Po týdnu (pokud není obchod dokončen), email:
Kupec: "Ahoj,
je to týden, co jsi koupil projekt. Jestli je převeden, označ ho za převedený."

Prodejce: "Ahoj,
je to týden co jsi prodal projekt. Převeď ho kupci. Peníze dostaneš po převodu."

Převod dokončen. Ty dostaneš své peníze ve formě kreditu (Kč), kupec zase projekt (+ kladné interní hodnocení).
Kredit si pak můžeš vyplatit nebo třeba vyplatit část a zbytek použít v Copywritingu.

peeeeta píše:
Otakare lépe provázán znamená, že se bude za WB body moc lépe platit?


WB budou v nové verzi skryté (objeví se až měsíc po spuštění, nepřijdete o ně), musíme vymyslet ještě celkový koncept jak budou fungovat ať to má logiku a hlavně fungující ekonomiku.

Komunita WebDealu píše:
Reputace


U každého příspěvku uděláme možnost +/-.
Ti nejlepší za uplynulý měsíc si budou moci na další měsíc vybrat 1 z premium (placených služeb) zdarma.
Ti nejhorší za uplynulý měsíc se budou muset spokojit s omezením části Služby. Třeba některé služby nebudou zcela dostupné.

To může vést k tomu, že někteří uživatelé raději nebudou nic psát, aby náhodou nebyli omezeni ve Službách.
Tento problém lze vyřešit několika způsoby:
- nepovolení služeb těm, kteří nejsou ani v jedné ze 4 hlavních částí aktivní (aukce, nabídky, poptávky nebo diskuze)
- 1x za měsíc se bude muset vyjádřit každý, jinak mu budou deaktivovány služby
- povolit služby všem, ale když bude člen aktivní, tak dostane větší limity

Komunita WebDealu píše:
Nástroje

Nástroje mohou zůstat, ale očesal bych je o ty, které tam jen překážejí a nikdo je nevyužije. Místo nich pak mohou přibýt nějaké nové :).
Napište si, které používáte.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Poslední částí, kterou nemám promyšlenou a která je pro vývoj nové verze klíčová je vzhled.
Pořád ještě nejsem rozhodnut, zda půjdu cestou kompletního redesignu nebo budu vycházet ze současného vzhledu, který projde jen menším faceliftem a drobnéma úpravama (responzivita, drobné úpravy v navigaci, ajax).

Co říkáte vy? Pro kterou možnost jste vy?

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1647
Registrace: 08.08.2012
Já jsem pro operativní redesign a responzivitu.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Já bych to vzal komplet celý.
Aby se zlepšila i struktura fóra. Občas je tu těžké se dostat k některým zapadlým funkcím.
Ovšem takový základ, jako ikonka pro online/offline,avatary atd. bych rozhodně ponechal.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
V každém případě bude styl vytvořen od píky. Současný design totiž nepodporuje responzivitu.
Při kompletním redesignu by se změnil kompletní design fóra (teď mi jde o to, zda je vůbec potřeba).
Při operativním redesignu by nový design vycházel z toho současného. A nebude to vypadat na chlup stejně, vše by šlo cestou evoluce. Problému s navigací si jsem vědom, proto se na to také zaměřím.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já osobně bych to vzal asi celé od piky, to znamená kompletní změna, která nebude vycházet z toho současného designu. Mohlo by to pomoci k celkovému oživení Webdealu.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se