PHP & databáze

richard.zavodny
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 295
Registrace: 13.12.2013
Čauky WebDeale mám administraci webu a do ní potřebuji zakomponovat vytvoření databáze a tabulky přímo z adminu místo toho aby jsem musel lézt do Databáze a udělat to tam.

Nevíte jak na to?

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Nevím, jestli ti tohle bude fungovat. Většinou je tvorba DB mimo phpMyAdmin zakázána z bezpečnostních důvodů. Každopádně pokud toto máš povoleno, tak ji vytvoříš uplně stejným způsobem, jako třeba z db vypíšeš data. Prostě pošleš daný požadavek skrze PHP do MySQL. Doporučuji Googlit popřípadě navštívít php.net. Samozřejmě skript sem psát nehodlám :)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

richard.zavodny
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 295
Registrace: 13.12.2013
Jan Paluska píše:
Nevím, jestli ti tohle bude fungovat. Většinou je tvorba DB mimo phpMyAdmin zakázána z bezpečnostních důvodů. Každopádně pokud toto máš povoleno, tak ji vytvoříš uplně stejným způsobem, jako třeba z db vypíšeš data. Prostě pošleš daný požadavek skrze PHP do MySQL. Doporučuji Googlit popřípadě navštívít php.net. Samozřejmě skript sem psát nehodlám :)


Díky zkusím to nějak vykutit :-)

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

richard.zavodny
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 295
Registrace: 13.12.2013
Jan Paluska píše:
Třeba tady to máš pěkně popsáno http://www.tutorialspoint.com/php/create_mysql_database_using_php.htm


Přesně to jsem hledal :-)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se