phpBB

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Ahoj, narazil jsem na tuhle metroidní šablonu pro phpBB, která je responzivní - http://themeforest.net/item/metro-a-res ... b3/4559274. Za ty peníze je to dobrý. Docela se mi to líbí, a to včetně toho pravého sloupce, kde by se dala zobrazovat reklama. Nedávno tuhle šablonu nasadilo také androidforum.cz, co jsem si tak všiml.

Chci se zeptat zkušených, co na ní říkáte? Nasadil bych to na fórum pro rybáře k webu lovkapra.com a použil bych trochu jiné barvy (asi upravenou golden variantu). Jak je to vlastně potom s aktualizacemi phpBB, vypadá to, že je to postavené na klasickém Prosilver stylu. Půjde mi potom taková ta klasická automatická aktulizace, že systém sám upraví soubory na novou verzi phpBB? Nebo se to pak všechno musí dělat ručně?

Taky je otázka, jestli na tom bude fungovat dobře phpBB Gallery, to bych musel vyzkoušet na localhost. Jde mi ale o ty automatické aktualizce stylu potom. Máte někdo zkušenosti? Možná jsem se mohl zeptat na phpbb fóru, ale když už tu je sekce... Mám teď takové nápady na vylepšení některých věcí, tak se ptám :D. Díky.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Sablona je to hezka, sam ji mam jiz par tydnu v zalozkach a planuji ji vyuzit pro planovany projekt.

Dik za upozorneni na vyuzivani na androidforum.cz, aspon si ji prohlednu v akci.

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
jj, já jsem si jí právě všiml poprvé na androidforu, kde mě zaujala. Já na svém magazínu používám responzivní šablonu, a tak by se to hodilo i pro fórum, navíc je to takový jednoduchý čistý styl.

A co ty aktualizace šablony? Udělá to phpBB při aktualizaci systému samo? Myslím takové to, že to zjistí změny a upraví a pak nabídne ke stažení upravené soubory? Já právě používám nyní mírně upravený základní Prosilver, který se snadno aktualizuje. I když neříkám, že bych to asi nezvládl ručně dle návodu. Když je to šablona z Theme Forest, tak tam asi nějaká podpora bude. Ale zajímá mě to...

dokec
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 258
Registrace: 15.07.2012
pekna,muze byt, na tom android ji asi nemaji jeste moc vymazlenou a ponastavovanou
responzivita urcite vyhodou

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Tak to asi určitě ne? Když si jí koupíš... To by mě ani nenapadlo řešit, každý si to přece upraví podle potřeby. Něco jinýho by bylo, kdyby jsi to chtěl pak dál prodávat, ale to je snad jasný, že to už ne.

Osobně mě spíš zajímají ty aktualizace, jak jsem se ptal, protože už léta používám upravený Prosilver styl a tam je to pohoda.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Zajímá téma, ale já nikdy nějak moc nepřišel na chuť vzhledu metro.
No ale k té aktualizaci vzhledu, řekl bych, že to asi nebude jenom na jedno kliknutí. Jelikož dříve jsem si stahoval témata, která sice byla založená na prosilver, ale při aktualizaci PHPbb bylo nutné udělat nějaké úpravy v šabloně a to ručně.
Tak že ty aktualizace asi možná maximálně u šablon, které jsou skoro stejné jako prosilver a mají jen malé úpravy.
A také už jsem phpbb neviděl minimálně rok, tak že možná že už je vše jinak ;).
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
peeeeta: Ok, díky za info. Je dost možný, že se to bude muset dělat vždycky ručně. Na druhou stranu bych si to mohl testovat na lokále, a tak by se mi to i mohlo podařit. Taky předpokládám, že k placenému tématu bude i podpora a že budou vydávat aktualizace. Asi si jí koupím a vyzkouším, ty peníze za to dám a rozhodnu se až pak. Ono se dá dobře žít i s tím upraveným Prosilverem, ale zrovna tady tohle téma mi celkem padlo do oka, proto jsem založil toto téma.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No tak pokud se ti líbí, tak si jej jistě kup, podpora jistě bude a na lokále, když i vše odzkoušíš, tak pak to už jen nahraješ na server a máš hotovo.
Tak že není co řešit a jdi do toho a dej pak vědět.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
No uvidím, čím dál míň se mi do toho teď chce jít. Musím to všechno ještě promyslet a zvážit, třeba to nechám až na zimu, kdy bude víc času a víc nálady u toho sedět. Na androidforu se mi to líbí, jen nevím, jak by to přijali rybáři :).

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No přeci jen androdiforum je komunita kolem androidu a rybáři jsou jiná komunita.
Opravdu by to chtělo promyslet a udělat si na to čas nejlépe to zkusit na určitém procentu uživatelů.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Nebo to nechat, jak to je a bude klid :)

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Nevím jak to je teď, ale pokud si nikdo nestěžuje, tak bych to nechal být.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Určitě nestěžuje, to byl jen takový můj nápad, že mě tahle šablona zaujala. Uvidíme :)

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Tak to bych ji spíše nasadil na nějaký nový projekt a ne na stávající, kde vše běží jak má a všichni jsou spokojeni.
Bohužel někteří administrátoři si myslí, že je nutnost neustále měnit vzhled podle trendů. Také jsem to dříve dělal, ale uživatelé jsou zvyklí na něco a po změně, je to většinou jinak a tápu. Proto opravdu je lepší změny vyzkoušet a také popřemýšlet, zdali jsou ty změny opravdu nutné.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Spíš by si tím mohl vypustit rybník :)...
Co jsem se letmo díval do kódu té šablony, tak je skutečně velmi podobná prosilveru. Nedivil bych se, kdyby většina změn byla v CSS.

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Otakar: Jo, na to jsem koukal taky :). Jak jsem už psal, předpokládám, že bude mít i dobrou technickou podporu, když je to placená šablona. Jestli bude čas a nálada, tak si to vyzkouším a uvidím, jak se mi to bude líbit. Aspoň se zase něčemu trochu přiučím. Jde mi taky o to, že teďka používám v šabloně velké flash vertikální rekl. bannery přes celou šířku a je otázka, jak to bude na tomhle vzhledu vypadat, navíc když je to responzivní šablona. Je tu víc věcí, co bych musel vyladit a promyslet.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Většinou tyto responzivní designy mají speciální třídy, které dáš danému prvku a on se na tom zařízením skryje.

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Tak už jsem jí dneska koupil, až bude čas, tak si s tím budu hrát. Nevím, jak na tom bude vypadat phpBB Gallery a jestli se mi to do té šablony dát. Případně taky uvažuju, že bych MOD galerie celý z fóra odebral, stejně to nepoužívá tolik lidí a hodně lidí dává fotky rovnou na fórum. Každopádně šablona je fakt pěkná, jsou tam i jiný barevný varianty.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se