Podnikání

Ablar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 21.02.2018
Dobrý den,
jak je to s podnikáním na webových rozhraních? Pokud člověk podniká na webovém rozhraní, kde se mu peníze načítají na účet v onom rozhraní (např. topdesigner, youtube - ne adwords - jiná spol, affiliate), ale stejně jsou v držení společnosti, která se teprve může rozhodnouut, jestli je opravdu vyplatit nebo ne? Kdyby to bylo pod 15,000 hrubého.

Musí si založit ŽL, pokud celou dobu byly "práce" sprostředkovány onou spol. a webovým rozhraním. Platba bude od jednoho subjektu v jednom kuse?

Kdyby potřeboval, mohl by si založit ŽL až, když by si to nechal vyplatit, protože předtím nevydělával?

el.danielo
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 20.12.2017
Podniká v tu chvíli co provádí službu..

Václav Bartoš
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 99
Registrace: 03.04.2017
Na tohle bych se zeptal na zivnost. a fin. urade. Do nejakeho vydelku to muze byt jen privydelek, co se dokonce nedani. Ale nesmi tam byt soustavnost... Tyhle zacatky mam uz prece jen 12 let daleko a legislativci tim hybou.

duben
Uživatelský avatar
WD Trader: 3/5

Příspěvky: 126
Registrace: 22.03.2012
Na živnostenském nebo finančním úřadě ti podle mého moc neporadí, sami moc nebudou rozumět jak to vlastně funguje. Obecně dle definice jakmile začneš vytvářet soustavnout činnost vedoucí k zisku, tedy vstoupíš do daných platforem a začneš tak dávat obsah za účelem zisku, tak už podnikáš.

Reálně ale do prvního vyplaceného výdělku jde jen o "kreditový systém" v rámci dané platformy, kterou nemá FÚ ani Živnostenský úřad jak zjistit. Pokud si tedy uděláš ŽL až těsně před první možnou výplatou a necháš si peníze vyplatit na ni, v klidu zkusíš, jestli vůbec dává smysl ho mít a takhle vydělávat (což je asi podstatou tvé otázky). Nicméně pozor, pokud se někde při registraci do systému mají dávat pondikatelské údaje jako VAT, TAX ID apod. tak je dobré už tu živnost mít udělanou, protože měnit to až před výplatou může být složité.
Pořádám KURZY INLINE BRUSLENÍ | Dělám databáze Select-SQL.com
Fotím a píšu o tom na FOTORADY.cz a MicrostockTools.com | Hry pro dívky

Václav Bartoš
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 99
Registrace: 03.04.2017
Aukro affil měli v malíku už na jaře 2010, kdy mi do koruny zkontrolovali příjmy. Já bych je v roce 2018 tak nepodceňoval. Každopádně tohle není o porozumění affilu, ale je to dotaz, který vznáší každý začínající podnikatel - od kdy musím mít ŽL a od kolika peněz musím danit.

Jmenuje se to příležitostný příjem a více se o tom dočtete třeba tady: http://www.jakpodnikat.cz/prilezitostna-cinnost.php

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1647
Registrace: 08.08.2012
Pokud jde o soustavnou a opakující se činnost potřebuješ ZL.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se