SEO

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Vážení přátelé,
jsem velmi poctěn, že vám všem dnes mohu představit nový systém typu Pay-Per-Post KUPčlánek.cz (www.kupclanek.cz). Proti aktuálním již provozovaným systémům PlaCla a PostsGenius se značně lisí a snaží se řešit problémy, které jim jejich uživatelé vytýkají. O tom v čem je KUPčlánek jiný se tu nechci moc rozepisovat, to jsem popsal na blogu zde: http://www.kalianko.eu/kupclanek-cz-nov ... -per-post/.

Ve zkratce, co vůbec KUPčlánek nabídne:
- Nejen klasické psaní a zveřejňování článků dle poptávky, ale také jen zveřejnění již napsaného článku, copywriting a překlady
- Zavádí katalog www stránek, copywriterů a překladatelů = vydělávat můžete tedy i když nemáte magazín nebo blog
- Tématické rozdělení webů
- Rozdělení webů podle druhu (magazín, blog, PR web...)
- Vlastní objektivní hodnocení kvality, které pravidelně edituje sám provozovatel
- Minimální vklad 200 Kč
- Žádná minimální výše výplaty
- Hromadné poptávky nebo přímé oslovení konkrétních webů, copywriterů či překladatelů
a další výhody... Vyzkoušejte a uvidíte sami!


A pro příznice affiliate je tu také dobrá zpráva - KUPčlánek.cz nabízí i svůj affiliate se dvěma úrovněmi, tedy získáváte provizi nejen z přímého doporučeního uživatele, ale i z nepřímo doporučeního. K dispozici jsou 2 programy - TURBO a KLASIK. Rozdíl je v nich v tom, že TURBO má vyšší provize 10% a 2,5%, ovšem pouze po dobu 1 roku od registrace. To druhý program KLASIK má provizi jen 6% a 1,5%, ale za to na neomezenou dobu. Každý si tak může vybrat, jaký affiliate program zvolí a jak bude vdělávat, zda dlouhodobě menší částky, nebo krátkodobě mnohem více.
Aktuálně je pro affiliate pouze textový odkaz, ale během několika dnů bude i několik sad grafických bannerů ve všech standardních rozměrech.

KUPčlánek.cz je po dobu jednoho týdne spuštěn ve verzi BETA, to proto, kdyby se objevili nějaké chyby, které se nám ani při náročném testování nepodařilo odhalit. Pokud bude vše bez problémů, jako že v to pevně věřím, tak bude označení BETA odstraněno a pojedeme naplno. BETA ovšem neznamená, že by se v systému nic nedělo nebo by se pak data smazala, jako jinde. U nás se jede na plno již od začátku a beta znamená, že systém může mít drobné chyby - uvítáme upozornění, pokud na něco narazíte.


Děkuji za přečtení a budu rád, když se na www.kupclanek.cz podíváte, vyzkoušíte a sami zhodnotíte, protože žádný text nemůže nahradit vlastní zkušenost!

--
Ing. Jan Kalianko
Provozovatel KUPčlánek.cz

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Preji hodne uspechu a proto hned prikladam tip na vylepseni.

Proc si nemohu prohlidnout katalog webu aniz bych byl registrovan? Nemam rad nutnost registrace, abych se dozvedel vice informaci o tom, jestli na webu najdu to, co hledam.

Kseftovani s emaily je posledni dobou na vzestupu a proto nerad zadavam email do jakehokoliv systemu, kdyz to neni nutne.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Na stránce Affilate ve spodní části chybí nějaký obrázek. resp. nezobrazuje se
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Tak katalog přístupný nebude asi nikdy a nikde. Obsahuje třeba údaje o tom, kolik chce blogger/majitel za napsání článku apod. a to nepatří lidem, kteří v systému nejsou, alespoň jsem toho názoru.
Skutečně veřejně katalog asi nikdo nebude, to by se musel najit jiný důvod, než že je někdo, kdo se registrovat.

Jinak systém se spustil dnes v 15:00, takže nečekej tak zatím weby, ty teprve přicházejí.

Jediné co, tak bude zveřejněna aktuální podorbná statistika, kde bude uvedeno kolik je webů, jaké jsou obraty systému, kolik je webůl k danému tématu atd...


PS: Mám za sebou několik úspěšných projektů (některé ještě ve vlastnictví) a nikdy jsem s maily neobchodoval a nebudu. Kdo je v čemkoliv "mém" registrovaný, tak to ví, ale nutit tě nebudu. Je to na každém.

-- 11. 01. 2013 15:33 --

Jan Paluska píše:
Na stránce Affilate ve spodní části chybí nějaký obrázek. resp. nezobrazuje se


Už by měl, díky za upozornění, problému jsme si všimli sami... Je to jen nákres affilu. Při přesunu z testovací verze se nějak "přestal" zobrazovat. Díky za připomínku.

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Zatím tam nic není :)

"Kategorie webu pro umístění článku:" jsou zaškrtnutý všechny a musím je odškrtat po jedný pokud chci jen jednu :(

Chtěl jsem to zkusti, vložil jsem web a nikde nejde zobrazit... takže máš ruční schvalování?

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Miskin píše:
Zatím tam nic není :)

"Kategorie webu pro umístění článku:" jsou zaškrtnutý všechny a musím je odškrtat po jedný pokud chci jen jednu :(


Ano není, web je spuštěn ani ne hodinu..

Dobrá přípomínka - přidám "zaškrtnout vše/nic" - DÍKY!

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Ale určitě vyzkouším, doufám že se to chytne.. Placla i PG jsou celkem k ničemu a žádný úpravy na zlepšení také nejsou vidět. Přišel jsi stím ale docela dlouho po největším boomu.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Na první pohled to nevypadá vůbec zle, ale vše podstatné ukáže samozřejmě až čas, až se to trochu rozjede. Přeci jen nemůže nikdo očekávat, že to ještě dnes bude plné webů a inzerentů :-)

Já bych měl jeden dotaz ohledně toho katalogu webů (tedy spíše filtru). Zkoušel jsem cokoliv ve filtru zadat (i když je mi jasné, že tam mnoho webů není), ale jak u všeho je jen možnost vidět (vybrat) ---- a nic jiného na výběr. To se jedná o nějakou chybu a nebo možnost cokoliv filtrovat bude spuštěno, jakmile se objeví nějaké weby? Že by to nenašlo žádný web dle mého kritéria by mi bylo jasný, ale vrtá mi hlavou, proč je všude právě to ------ :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Aktuálně není žádný schválený web - vše prochází schvalováním. Bohužel se nám spuštení kvůli problému s affilem z rána odsunulo na 15 hod a ted. nejsem na pc, ale jen pres mobilni zarizeni, protoze cestuju. Schvalene weby, copywriteri atd. to vse by melo prijit kolem 21 hodiny. Pak budou filtry k něčemu. Zatím nemají co filtrovat - nejsou data.

"------" je hodnota default - není schválen žádný web, proto není možno nabídnout žádnou doménu atd. Filtry jsou dělány dynamicky, nepř. když někdo přidá doménu .xyz a nebude zatím v systému, tak se automaticky přidá... Je to tak prostě udělané...

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Aha, já si to myslel, že to tak bude a děkuji za vysvětlení ;-).

Jsem původně si chtěl předpřipravit filtr s tím, že bych průběžně refrešoval stránku, jestli se již v systému nevyskytl nějaký odpovídající výsledek (proto jsem se i vlastně ptal) a ta defaultní hodnota mi trochu překazila plán :-) Ale to neva, zkusím to později.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Možná tam zapojím své blogy. Podobné aktivity určitě rád podpořím.

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Proč musím zadat datum narození když zadávám IČ
Dá se registrovat jeden účet pro inzerenta a publishera nebo musím mít dva když chci kupovat a publikovat
Hodně zdaru přeji

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
wico píše:
Proč musím zadat datum narození když zadávám IČ
Dá se registrovat jeden účet pro inzerenta a publishera nebo musím mít dva když chci kupovat a publikovat
Hodně zdaru přeji


1) Datum narození je povinné z důvodu, že když se zavádíš jako copywriter nebo překladatek, tak se podle něho dopočítává věk, který se zobrazuje v katalogu. Firma nemá žádný věk, ale za firmu vždy někdo píše a jako copywriter či překladatel nikdy nemůžeš vystupovat jako firma.

2) Pro inzerenta i uživatele máš jeden účet. Dá se hravě (nahoře v hlavičce) přepínat. Pouze si volíš, který účet je tzv. hlavní - tzn. který ti naskočí jako první po přihlášení.

losperos
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 94
Registrace: 26.03.2012
Určitě se podívám, protože placla mi vůbec nevyhovuje. Jinak tě teda obdivuju za tvojí odvahu nemít minimální částku k výplatě, jestli tam budeš mít víc lidí, tak se z toho zblázníš :)

Jinak to nevypadá zle, jsem zvědav a i bych potřeboval, aby ses uchytil :)

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
losperos píše:
Určitě se podívám, protože placla mi vůbec nevyhovuje. Jinak tě teda obdivuju za tvojí odvahu nemít minimální částku k výplatě, jestli tam budeš mít víc lidí, tak se z toho zblázníš :)

Jinak to nevypadá zle, jsem zvědav a i bych potřeboval, aby ses uchytil :)


Minimální výplatní částka není potřeba. Pokud pročteš obchdní podmínky, tak pro výplaty pod 500 Kč je tam drobný poplatek 10 Kč. Je to proto, aby to fakt nevyplácel každý po jednom článku, ale naopak aby se neblokovali peníze, když budeš mít 200 a nebudeš už chtít psát, nebo budeš na nšco nutně potřebovat vyplatit, tak aby byla možnost. Přijde mi to tak jako velmi solidní přístup.
To že bych se z toho měl zbláznit - opravdu ne. Systém je udělán tak, že výplaty jsou do banky sami automaticky. Do minuty je proplaceno kolik chceš plateb, ať je jedna nebo tisíce. Uděláš dávku a ta jde do banky, ta ať si poradí. Fakt to ručně ťukat nejde, protože se dělají chyby a já nemám takové věci rád. Zdržuje to! Já osobně radši připlatím programátorům, aby udělali pořádné technické řešení a bylo to co nejvíce automatické místo toho, abych na tom pak týdně trávil několik hodin. Vyplatí se mi to.

losperos
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 94
Registrace: 26.03.2012
janKali:

V tom případě je to rozumný řešení. Podmínky jsem proletěl, nečetl jsem je důkladně - asi to tak dělá většina :)

Každopádně když budou blogy, tak jsem zákazník na 100%

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
janKali píše:
Minimální výplatní částka není potřeba. Pokud pročteš obchdní podmínky, tak pro výplaty pod 500 Kč je tam drobný poplatek 10 Kč. Je to proto, aby to fakt nevyplácel každý po jednom článku, ale naopak aby se neblokovali peníze, když budeš mít 200 a nebudeš už chtít psát, nebo budeš na nšco nutně potřebovat vyplatit, tak aby byla možnost. Přijde mi to tak jako velmi solidní přístup.
To že bych se z toho měl zbláznit - opravdu ne. Systém je udělán tak, že výplaty jsou do banky sami automaticky. Do minuty je proplaceno kolik chceš plateb, ať je jedna nebo tisíce. Uděláš dávku a ta jde do banky, ta ať si poradí. Fakt to ručně ťukat nejde, protože se dělají chyby a já nemám takové věci rád. Zdržuje to! Já osobně radši připlatím programátorům, aby udělali pořádné technické řešení a bylo to co nejvíce automatické místo toho, abych na tom pak týdně trávil několik hodin. Vyplatí se mi to.


To jsi neprogramoval ty sám?
Jinak ano, nejde to řešit ručně. V tomto případě je automatika na místě.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
U překladatele by to chtělo nastavit i směr překladu. Například já zvládám angličtinu do češtiny na úrovni špičkových vědeckých textů a anglické knihy čtu bez slovníku, naopak to je podstatně slabší. Ocenil bych nabídku překládání pouze jedním směrem, tedy například AJ->CZ, naopak se na to necítím.

U copywriterů by to chtělo u referencí delší komentář a hlavně větší okýnko, kam ho napsat. Píšu pro různé weby, ale je tam víc věcí od víc autorů, takže to někdy chce upřesnit atd.

jklir
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 16
Registrace: 10.04.2012
janKali píše:
1) Datum narození je povinné z důvodu, že když se zavádíš jako copywriter nebo překladatek, tak se podle něho dopočítává věk, který se zobrazuje v katalogu. Firma nemá žádný věk, ale za firmu vždy někdo píše a jako copywriter či překladatel nikdy nemůžeš vystupovat jako firma.


LOL, co to je za blbost? Proc je dulezity vek? Za copywritera nebo prekladatele mluvi reference... at je mu 10 nebo 90 let.
Rodny cislo muze kdokoliv zneuzit, muzes sem napsat klidne svoje, pokud si myslis opak.

bsteeer
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 65
Registrace: 01.11.2011
Tenhle krok se úspěchem nepotkal. Doporučuji to vyřešit co nejdříve : https://twitter.com/plavacek/status/290008476971855872

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Jsou tam jiz nejake weby? Mne se tam zadne nezobrazuji, tak by mne zajimalo, jestli je chyba u mne nebo v systemu.

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
janKali píše:

1) Datum narození je povinné z důvodu, že když se zavádíš jako copywriter nebo překladatek, tak se podle něho dopočítává věk, který se zobrazuje v katalogu. Firma nemá žádný věk, ale za firmu vždy někdo píše a jako copywriter či překladatel nikdy nemůžeš vystupovat jako firma.

2) Pro inzerenta i uživatele máš jeden účet. Dá se hravě (nahoře v hlavičce) přepínat. Pouze si volíš, který účet je tzv. hlavní - tzn. který ti naskočí jako první po přihlášení.


Já nechci prudit, líbí se mi tvůj projekt,
ale datum narození je citlivý údaj a všichni ví proč a pokud je povinnou vyžadovanou položkou tak je to podle mě špatně a mě osobně to od registrace odrazuje

A toto je pro mě další záhada
Firma nemá žádný věk, ale za firmu vždy někdo píše a jako copywriter či překladatel nikdy nemůžeš vystupovat jako firma.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
peeeeta píše:
To jsi neprogramoval ty sám?


Ne já neprogramuni, nevím co bych měl ještě všechno pak dělat :-)

-- 12. 01. 2013 10:14 --

jklir píše:
LOL, co to je za blbost? Proc je dulezity vek? Za copywritera nebo prekladatele mluvi reference... at je mu 10 nebo 90 let.
Rodny cislo muze kdokoliv zneuzit, muzes sem napsat klidne svoje, pokud si myslis opak.


O rodné číslo nejde. Věk je v systému z důvodu, že k některým tématům můžeš chtít vybírat copywritera nebo překladatele podlě věku. Zdá se to možná nesmysl ale když to přitáhnu za vlasy, tak o řízení nové Škody Rapid si nenecháš napsat od 15ti leté holky, protože ta nikdy nic neřídila (teda neměla by) a tak by psala nesmysly a srovnání by byla hloupost... A podobně. Věk se zde hodí...

Po několika mailech a diskuzích VOLÍM ZMĚNU. Jak jsem už uvedl - systém je sice hotov, ale budeme ho i nadále vyvíjet a změna věku při registraci na nepovinný údaj bude je jednou z nich. V průběhu dneška zapracujeme. Osobně jsem neviděl v této položce problém, protože není nijak zneužitelná, ale někomu to asi vadí. Věk tedy dnes předěláme, aby byl nepovinný a bude povinný POUZE pro překladatele a copywritery, kteří se budou chtít zapsat do katalogu copywriterů a překladatelů. Myslím, že toto je rozumné řešení, ale klidně vyjádřete svůj názor, jsem za něj velice rád.

-- 12. 01. 2013 10:16 --

bsteeer píše:
Tenhle krok se úspěchem nepotkal. Doporučuji to vyřešit co nejdříve : https://twitter.com/plavacek/status/290008476971855872


Viz comment výše - chci naslouchat uživatelům (ne jako PlaCla) a tento krok se ukázal jako špatný. Dneska povinnost odstraníme... Vše jsem napsal o post výše.

Děkuji i tobě za přopomínku a budu rád za další.

-- 12. 01. 2013 10:20 --

stephan píše:
Jsou tam jiz nejake weby? Mne se tam zadne nezobrazuji, tak by mne zajimalo, jestli je chyba u mne nebo v systemu.



Weby prave schvaluji. Je to trochu fuška, protože je jich tam relativně hodně (na první den) a u většiny z nich se musí "přepnout" z magazínu na PR web - všichni by totiž weby rádi prezentovali jako magazíny, aby to vypadalo lépe, ale je tam tolik PR článků, že jim na to neskočíme. Chci mít v systém úroveň a jinak než takto to nejde. Dál je pak hodnocení provozovatele, to je to nejdelší, na každém webu se ztráví 3-10minut. Pročítají se články, hodnotí kvalita atd. Celkově se do hodnocení promítají tyto faktory:
Druh webu (PR web, magazín, blog, jiné...)
Domena (CZ doména pro CZ web má malé pus proti com, eu atd.)
Množství obsahu
Ranky (zda jsou reálné nebo zkreslené = zkreslené znamená hodnocení autoamticky klesá)
Design webu
Úroveň článků
Jak často se publikuje
Unikátnost obsahu
a další ...


Je toho hodně a snažíme se nastait leťku tak, aby byl výběr lehký.

-- 12. 01. 2013 10:22 --

wico píše:
Já nechci prudit, líbí se mi tvůj projekt,
ale datum narození je citlivý údaj a všichni ví proč a pokud je povinnou vyžadovanou položkou tak je to podle mě špatně a mě osobně to od registrace odrazuje


Klidně pruď, já jsem za to rád, když je to konstruktivní kritika a ne brečení malého dítěte. Mě datum narození nepřijde jako moc sitlivý údaj a většině lidí taky ne. Koukni se na osobní blogy a každý druhý ti tam napíše "narodil jsem se druhého ledna roku 1989" apod. Neměl jsem tušení, že to někomu bude vadit. Dneska to bude pryč a hotovo :-)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Nějak mi není jasné proč se všichni čertí nad tím věkem, tak to že tam zadáte IČ vás nesere, ale věk jo? A že vaše datum narození je volně dostupné v Ares u vašeho IČ vám nevadí, ale že ho máte zadat sem, to se můžete zbláznit, viz Plaváček.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
freez píše:
Nějak mi není jasné proč se všichni čertí nad tím věkem, tak to že tam zadáte IČ vás nesere, ale věk jo? A že vaše datum narození je volně dostupné v Ares u vašeho IČ vám nevadí, ale že ho máte zadat sem, to se můžete zbláznit, viz Plaváček.


Osobně mi také není jasné, kde je v datu narození problém, hlavně když je veřejně dostupné... Ale když jsem zjistil jaký je to problém, tak nebude povinné a povinnost se zavede POUZE pro ty co chtějí být copywritery a překladateli.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se