Volná diskuze

PeKr
Zabanován
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 92
Registrace: 20.04.2017
Postupně opouštíme reklamou seznamu a google, zaspamovaný pidi CZ content bez užitku a přecházíme jinam

Část projektů náš tzv. parking převážně site o cca 20 článcích na doménách, které necháváme propadnout si registrují zájemci to je naprosto v pořádku.

Co mě ser* a velmi je kradení obsahu ( ošetřené texty s autorskými právy a fakturou) z archive a naprosto v pohodě a bez úcty nahození na původní doménu.

Myslíte si, že je to v pořádku?

Nemají dotyční jedinci obavu, že jim někdo dá pár facek v lepším případu.
Co na to říláte stojí to za to?

Václav Bartoš
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 146
Registrace: 03.04.2017
Pokud kradou obsah, porušují autorský zákon. A může to být předmětem občansko-právního sporu.

Pokud jim dáte pár facek, v lepším případě se dopouštíte přestupku, v horším trestného činu, ublížíte-li jim na zdraví.

Přeji příjemný pobyt za mřížemi.

radep
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 87
Registrace: 08.05.2017
Jestli tomu dobře rozumím:
- máš x domén s mini obsahem, který někdo vytvořil
- reklama už moc nenese, tak se o ně nestaráš, domény necháváš expirovat
- obsah zmizne, někdo ho převezme
- ukradne obsah a Tobě to vadí

Podle mě to v pořádku není, je to krádež, porušení práv...

Nevadí Ti, že jsi si dal v minulosti s něčím práci a teď to skončí v propadlišti?
Proč nevezmeš jednu pořádnou doménu, tam nepřevedeš všechny články a nevytvoříš něco většího, co se vyplatí provozovat dál a samostatně?

Nebo vysvětlit o co jde a pak nabídnout do prodeje.
Facky, výhrůžky... nic neřeší
Ra
Pr články, zpětné odkazy, magazíny - mám, píši a tvořím.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
alexa
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 24.05.2018
U nás teď řešíme něco podobného, copywritter objevil svůj text, který koupil někdo úplně jiný. Náš právník ( https://comeflexoffice.cz/sluzby/pravni-sluzby ) teď rozmotává, kdo má na text práva- měli mezi sebou dost pofiderní smlouvu- až se vyjasní, kdo má na text práva, pak právě ten musí podat žalobu na ochranu duševního vlastnictví. To, že je původní text jednoho z nich se prokáže snadno- i tou pofiderní smlouvou :-).

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se