Volná diskuze

Jirka52
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 85
Registrace: 04.04.2013
Zdravim, nevim do které sekce, tak mě nekamenujte.

Mám pod jednim účtem více domén, celkem 14. Všechny hlásí útočnou stránku, ve všech je někde nějaký sajrajt. Weby jsou statické i WP. Bohužel nejsem v tom odborník, najde se někdo kdo si s tím umí poradit? Díky.

Záloha kterou jsem si vyžádal je bohužel napadena také..

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Jirka52 píše:
Zdravim, nevim do které sekce, tak mě nekamenujte.

Mám pod jednim účtem více domén, celkem 14. Všechny hlásí útočnou stránku, ve všech je někde nějaký sajrajt. Weby jsou statické i WP. Bohužel nejsem v tom odborník, najde se někdo kdo si s tím umí poradit? Díky.

Záloha kterou jsem si vyžádal je bohužel napadena také..


To máš jen jednu zálohu? Co třeba starší? Co třeba také napřed najít způsob jak se tam ten vir dostal? Co třeba uložené údaje v Total Commandru?
A bohužel nejlepší je si zálohy dělat sám a pravidelně přijde sice třeba o 3 články a nějakou aktualizaci, ale je to snadnější nahradit než hledat kde je vir a také hledat zadní vrátka.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

vdusek
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 9
Registrace: 15.09.2012
Hádám, že se jedná o Wedos hosting.
Tato problematika se diskutuje u konkurence na WebTrhu - Wedos není klasický multihosting

Jirka52
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 85
Registrace: 04.04.2013
Ano, zálohu mám jen jednu od Wedosu a ano, téma se diskutuje i tam ale hledám žešení tak se ptám i tady. Webmaster mi oznámil že nemá čas a já bohužel neovládám FTP a vše s tím spojené. Nevím zda webmaster používá TC. Dělat zálohy sám, nevím jak...a 10 webů z celkového počtu jsou inzertní které běží na WP.
Nevím jestli je Wedos klasický multihosting ale zvolil jsem ho pro možnost jednoho účtu a subdomén, asi to nebyla dobrá volba, ale to teď není důležité..

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Jirka52
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 85
Registrace: 04.04.2013
10 webů WP, 4 statické stránky, jedny už jsou nahozeny nové. Ale nějaký robot se dostal do FTP a naflákal něco do kodů webů ( říkám to laicky jak jsem pochopil od podpory wedosu)

Prý to chce pročistit ručně, zálohy nedělám ( vím, je to chyba)

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Jirka52
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 85
Registrace: 04.04.2013
Bohužel ne. Já tyto věci neovládám, takže je to pro mě těžší. Když něco chci, třeba web, musím najít někoho kdo ho udělá a nahraje na ftp. Bohužel to neovládám, proto jsem teď v situaci kdy hledám někoho kdo tomu rozumí a může to napravit. Holt jsem z jiného oboru..

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
pokud ještě potřebuješ pošli mi do pm adresy webu a kontakt nejlépe skype

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Jirka52 píše:
Bohužel ne. Já tyto věci neovládám, takže je to pro mě těžší. Když něco chci, třeba web, musím najít někoho kdo ho udělá a nahraje na ftp. Bohužel to neovládám, proto jsem teď v situaci kdy hledám někoho kdo tomu rozumí a může to napravit. Holt jsem z jiného oboru..


A z jakého obru prosím tě jsi? A je dobré se něco takto základního naučit a nebo si na to najmout někoho spolehlivého, kdo se bude starat o tvé projekty. A když bude takovýto problém, tak to vyřeší sám. Tak že si vytváří zálohy, neukládá si hesla do TC, jelikož není těžké z TC hesla dostat.

A také bych se podíval, zdali nějaký plugin není děravý a zdali máš všechny aktualizace, ale pokud na to máš člověka, tak ten by to měl všechno hlídat a umět. Zde není dobré šetřit a je také dobré trošku se o to zajímat, jelikož pak můžeš pracujícího tak nějak kontrolovat a jestli to chápu správně, tak ty weby ti také něco vynáší, tak že bych tu jistě nešetřil.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Jirka52
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 85
Registrace: 04.04.2013
No, vynáší, to moc ne. Jsou spíš podpůrné i když na nich běží Adsense a Sklik, je přínos minimální. Máš pravdu v tom, že by to měl obhospodařovat ten kdo weby dělal, myslím ty WP, taky to tak bylo dohodnuto, jenže, pravda je bohužel jiná. A jestli používá TC fak nevím..

Jsem z půjčkového oboru a každý si bohužel myslí že automaticky to znamená milionář:-)).

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Jirka52 píše:
Bohužel ne. Já tyto věci neovládám, takže je to pro mě těžší. Když něco chci, třeba web, musím najít někoho kdo ho udělá a nahraje na ftp. Bohužel to neovládám, proto jsem teď v situaci kdy hledám někoho kdo tomu rozumí a může to napravit. Holt jsem z jiného oboru..

Aha tak to jsem přehlédl :)
Tak to typuji na nějaké pochybné weby od pana Dubiny on takové kavky, jako ty cíleně vyhledává.
Jinak když budeš chtít napiš.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Jirka52 píše:
No, vynáší, to moc ne. Jsou spíš podpůrné i když na nich běží Adsense a Sklik, je přínos minimální. Máš pravdu v tom, že by to měl obhospodařovat ten kdo weby dělal, myslím ty WP, taky to tak bylo dohodnuto, jenže, pravda je bohužel jiná. A jestli používá TC fak nevím..

Jsem z půjčkového oboru a každý si bohužel myslí že automaticky to znamená milionář:-)).


Díky za informaci. Tak snadná máš nějakou smlouvu? Tak že tam je jasně určený rozsah práce. A je dosti jisté, že používá TC teď je otázkou zdali si hesla nechá do TC uložit a nebo je poctivě zadává. Ono asi ani u jiných programů podobných TC není zaheslování hesel moc bezpečné. prostě uložená hesla nejsou moc dobrá všeobecně.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Jirka52
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 85
Registrace: 04.04.2013
Tak smlouvu nemám, jen jsem zadal poptávku na vytvoření inzertních webů, stahl šablonu WP, předělal podle požadavku a nahrál , jak nakládá s hesly nevím. Na weby byla domluvena částka a když mi něco dolaďoval byla dohodnuta nějaká symbolická částka. Je to že bude weby podle potřeby udržovat byla dohoda...

-- 26. 06. 2013 21:17 --

wico: PM odesláno, Dubina to nebyl..

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Stává se to prý, když nejsou prováděny aktualizace pluginů, šablon apod. Bez zálohy je to problém, což jsem taky poznal, určitě se vyplatí pravidelně zálohovat, o tom jsem už taky poučený. Nedávno jsem měl taky kompletně zavirované všechny své weby na wedosu, naštěstí jsou lidi, kteří dokážou pomoct a vše vysvětlit, aby se budoucí rizika co nejvíce snížily.

Jirka52
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 85
Registrace: 04.04.2013
raR2: To ano, ale aktualizace na WP běžely v pořádku, napadeny mám i statické stránky, takže to bylo prolomením hesla nebo zneužitím hesla.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Jirka52
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 85
Registrace: 04.04.2013
Asi ne. Mám tam 3 své bannery a jinak inzerenti vkládají klasické inzeráty..

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Jirka52
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 85
Registrace: 04.04.2013
Díky, ještě se mi neozval, uvidím ráno jestli bude nějaká zpráva.

Ještě dotaz: Teď jsem vypínal vedle pevný PC, když ho tak pár hodin nepoužívám a chci ho vypnout zeptá se mě, jestli chci opravdu vypnout, že k němu jsou připojeni vzdálení uživatelé a může dojít ke ztrátě dat, ale dál nikam zapojený není...nevím co to má být..

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Na wedosu je možné FTP přístup k webu vždy po ukončení práce v FTP klientu uzamčít a pak se nikdo nikam nedostane. To jsem samozřejmě taky nevěděl, každopádně je to hodně užitečné a v podstatě nutné.

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
mno a trebas u nas na g-hosting.cz lze nejen nasmerovat FTP primo do slozky konkretni domeny, ale i nastavit pro ni dany open_basedir, takze mas XX domen na jednom miste, pod jednim uctem, ale nemuzou se absolutne ovlivnit :)

Jirka52
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 85
Registrace: 04.04.2013
gransy píše:
mno a trebas u nas na g-hosting.cz lze nejen nasmerovat FTP primo do slozky konkretni domeny, ale i nastavit pro ni dany open_basedir, takze mas XX domen na jednom miste, pod jednim uctem, ale nemuzou se absolutne ovlivnit :)


Koukal jsem na nabídku, ale jako laik nevím jaký hosting zvolit? 300? 900? 2100?...

Podpora: Přiznám se že jako pro laika je pro mě důležitá " čeština " při komunikaci, Wedos má podporu online, a více méně funguje na bázi odkazů, hodí link, přečti si to...poraď si..

Má web i u dobraspolecnost.cz, pokud mám problém, zvednu telefon, p.Vondrák poradí, pomůže, vysvětlí...

Jak je to u Vás?

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Jirka52
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 85
Registrace: 04.04.2013
Mac píše:
Za cenu 3* jich nedostaneš 5. ;-)


Nejde o cenu, jde mi o podporu, komunikaci, radu , pomoc atd..

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se