Volná diskuze

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Zdravím. Většinu svých webů nechám hostovat na webhostingu Gigaserveru. Mají celkem výhodné ceny (pokud provozujete vícero webů), ale poslední dobou mě u nich štve paměť pro Wordpress.

konkrátně chyba: Fatal error: Allowed memory size of 41943040 bytes exhausted (tried to allocate 36863 bytes) ../wp-includes/functions.php on line 251


Inzerují k tarifu Praktik:
prostor: 100 MB
cena: 12,10 Kš/měs
MySql: 5
max. memory limit: 40 MB
FTP: 3

ale při základní sestavě základních pluginů (cca 5) mi systém oznamuje překročený limit.

Dá se někde zjistit jakou má web aktualní max. paměť? Při přechodu na větší tarif jsem si dokonce musel o navýšení paměti napsat, ačkoliv měla být automaticky v ceně.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Pokud mi WP generuje sitemapu, někdy schroupne i 30-40 MB, takže se nedivím, že Ti to padá. Stáhni si All In One SEO Pack plugin a je tam sekce performance, tam najdeš požadované informace. Já jedu na 70 MB.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Kohy píše:
Pokud mi WP generuje sitemapu, někdy schroupne i 30-40 MB, takže se nedivím, že Ti to padá.


jj, udělal jsem pár testů...stáhl jsem si šikovný plugin WP-Memory-Usage - ukazuje procentuélní zatížení paměti. googlesitemap zabírá tak 10%. ale přes 70% zabere samotný Wordpress

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Náročné weby na WP hostuju u https://www.teamexon.eu/ převážně se jedná o RSS agregátory, které každou chvíli stahují desítky článků. Databáze je naplněná k prasknutí a jsou v ní desetitisíce článků a vše šlape jak má :)

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Wladass píše:
Náročné weby na WP hostuju u https://www.teamexon.eu/ převážně se jedná o RSS agregátory, které každou chvíli stahují desítky článků. Databáze je naplněná k prasknutí a jsou v ní desetitisíce článků a vše šlape jak má :)


U "Team Exon" mám taky "multi-hosting" pro podpůrné micro site. Normální web bych tam ale nikdy nedal a to zcela bez urážky. Běžný wordpress s pěti stánkami se podle GWT načítá v průměru kolem 1 sekundy, což je neskutečně dlouho! Je to dáno tím, že se to nejprve generuje, pak cashuje na cloudflare (nebo jak se to jmenuje) a pak až teprve odesílá koncákovi... U obsáhlejších a databázově plnějších WP jsem klidně i na 2,2 sekundy a to už je celá věčnost!

Je to tedy použitelné pro podpůrné micor stránky, ale osobní blog nebo nějakou prezentaci, která má mít nějakou úroveň bych tam asi nedal.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
No to ti budu muset oponovat mám tam i Monitoruju.net což je svým rozsahem a funkcemi dost rozsáhlý web. Ono očividně hodně záleží na tom, jaký stylem je to napsané potažmo jaký RS s jakými pluginy (pokud se bavíme o WP) tam máš. Já ve zmiňovaných webech používám jen FeedWordPress, Math Comment Spam Protection a WP Super Cache.
Samozřejmě pokud tam máš různé SEO pluginy a další kraviny, tak se nedivím. Pokud chceš můžeme se na to společně podívat, řekl bych že WP a jeho optimalizaci celkem rozumím, takže bych ti mohl i pomoci a můžeme společně zjistit, kde je problém.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Wladass píše:
No to ti budu muset oponovat mám tam i Monitoruju.net což je svým rozsahem a funkcemi dost rozsáhlý web. Ono očividně hodně záleží na tom, jaký stylem je to napsané potažmo jaký RS s jakými pluginy (pokud se bavíme o WP) tam máš. Já ve zmiňovaných webech používám jen FeedWordPress, Math Comment Spam Protection a WP Super Cache.
Samozřejmě pokud tam máš různé SEO pluginy a další kraviny, tak se nedivím. Pokud chceš můžeme se na to společně podívat, řekl bych že WP a jeho optimalizaci celkem rozumím, takže bych ti mohl i pomoci a můžeme společně zjistit, kde je problém.



Mám tak čistý (pravidelně aktualizovaný) WP se dvěma moduly - 404 redirect a google sitemap generator. Ano jeden se běžně nespouští, takže na načítání stránky nemá žádný vliv. Nic jiného ve WP instalovaného nemám - dokonce mám vyházené i úvodní kraviny jako askimet apod. Skutečně je to pomalé na běžné weby...

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
exon.io
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 48
Registrace: 15.10.2012
Dobrý deň,
Prosím pošlite nám do PM alebo na support o akú stránku sa jedná aby sa to pozrelo kde je problém.

Uvediem príklad hostujeme stránky know.sk a majú pomerne velký počet článkov a aj podla http://www.webpagetest.org/result/130526_P6_FCW/
V každom prípade sa na to pozrieme :)

Pekný deň vám prajem.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
janKali píše:


Mám tak čistý (pravidelně aktualizovaný) WP se dvěma moduly - 404 redirect a google sitemap generator. Ano jeden se běžně nespouští, takže na načítání stránky nemá žádný vliv. Nic jiného ve WP instalovaného nemám - dokonce mám vyházené i úvodní kraviny jako askimet apod. Skutečně je to pomalé na běžné weby...


Hele já teda nevím, ale mě se web co jsi zasílal v PM načítá absolutně v pořádku. Mluvil jsem s člověkem z eXonu a rovněž žádný problém. Můžeš dát link i veřejně ? Protože opravdu nikde nevidím chybu.

exon.io
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 48
Registrace: 15.10.2012
Takže dostal som stránku cez PM prebehlo tam testovanie

Tu je výsledok http://servermirror.info/ICKCjSR7oQM3f01 vždy to bolo okolo 1sec na 1. načítanie a 0.6s na znovu-načítanie.
Cez PM som dostal screenshot čo bolo meranie cez GWT a priemerna hodnota bola 1.1sec toto meranie je robené bez Cache samozrejme.

Takže je to na Vás ale osobne si myslím že tento web funguje úplne v poriadku a zatiaľ nik nemal sťažnosti na pomalé MySQL, hostujeme ich na SSD takže nemyslím si že by to bol problém.

Ale to je na Vašom uvážení samozrejme :) ale myslím si že takýto loadtime je úplne normálny

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Wladass píše:
Hele já teda nevím, ale mě se web co jsi zasílal v PM načítá absolutně v pořádku. Mluvil jsem s člověkem z eXonu a rovněž žádný problém. Můžeš dát link i veřejně ? Protože opravdu nikde nevidím chybu.


Počkej, počkej... Já neřekl, že je někde chyba, jen že se načítá dlouho (1sekundu). To je na WP bez pluginů a obří DB fakt hodně. Na jednom nejmenovaném hostingu, který mě nesnáší, ale je ten nej nej nej na světě (alespoň sám podle sebe), jsem si právě kvůli WP udělal testovací hosting a tam jsem na průměru kolem 430 ms. Můj osobní blog běžící na WP na serveru, kde je asi 130 firemních webů + KUPčlánek.cz se pak načítá za 90ms v průměru. To znamená, že se dá dosáhnout bezproblémů i 10x nižšího času a je to "problém" hostingu a ne WP.

-- 26. 05. 2013 17:09 --

eXon Technologies píše:
Takže dostal som stránku cez PM prebehlo tam testovanie

Tu je výsledok http://servermirror.info/ICKCjSR7oQM3f01 vždy to bolo okolo 1sec na 1. načítanie a 0.6s na znovu-načítanie.
Cez PM som dostal screenshot čo bolo meranie cez GWT a priemerna hodnota bola 1.1sec toto meranie je robené bez Cache samozrejme.

Takže je to na Vás ale osobne si myslím že tento web funguje úplne v poriadku a zatiaľ nik nemal sťažnosti na pomalé MySQL, hostujeme ich na SSD takže nemyslím si že by to bol problém.

Ale to je na Vašom uvážení samozrejme :) ale myslím si že takýto loadtime je úplne normálny


Tak počkat, počkat... Já dostal do PM screen s časem 1,226s a ne pod 1s jak se zde prezentuje. Uznávám, že 0,3 sekundy je pokrok, ale pořád je to na WP strašně moc. Jde dělat i za 100ms a ne 1,226s. V tom já viím problém a jak už jsem napsal - na tyhle micro stránky to stačí, ale na normální projekt bych se k EXONu nepustil. Zcela bez jejich urážky.

Přílohy

test.jpg
Screen testu zaslaného od EXON v PM

exon.io
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 48
Registrace: 15.10.2012
Ten screenshot ktorí som vám poslal 0.9s je test vašej stránky.
Ako čítam 90ms načítanie stránky sa mi vážne ako "vysnívané" číslo pretože to je 0.09s to je priam až neuveriteľné.

Screenshot ktorí ste dostal bol referenční pre stránky know.sk ktoré tiež idú u nás a majú veľký počet článkov v databáze bez cache.

Pre test objednáme hosting u pár hosterov v ČR spravíme tam rovnakú inštaláciu WordPress a dáme pár testov pre každého ale 100 ani 90ms loadtime stránky som ešte nevidel.
V každom prípade sa to preveruje ako nahlásenie poruchy ale berieme takýto loadtime za úplne normálny, v každom prípade sa to bude preverovať naďalej

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Ne, kvůli mě nic nedělejte. Já jsem spokojen, to už jsem napsal několikrát... Nemá to cenu, já u vás s micro-sites zůstanu o to strach nemějte. GWT screen jsem posílal, ten říká něco přes 1s, ale je to jedno, nebudeme se přece hnadrkovat o 0,1s...

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Zajímalo by mě, jaký web se ti načítá 430 ms na WP :) Jen tak pro porovnání.

exon.io
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 48
Registrace: 15.10.2012
Takže úplne jednoduché meranie stránok na 2 hostingoch bolo dokončené. Nasledovná tabulka ukazuje iba priemer nameraných hodnôt. Nejde o porovnávanie kvality!
Nemyslíme si že by bola rýchlosť problém. Takže tvrdenie že dať k nám aj svoje väčšie projekty vážne neprospieva.

Výsledok Testu nájdete na https://www.teamexon.eu/hostingtest.php
- Rovnaký WordPress, Rovnaká Verzia, Rovnaké Nastavenia, Bez CDN Cache

Už si spravte obraz aký vy chcete :) budujeme si pomaličky na tom že chceme každému poskytnúť službu na mieru a určite nemienime zaostávať.
Momentálne poskytujeme aj SPDY SSL a SSD MySQL

wedos
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 180
Registrace: 02.01.2011
Pro autora vlákna:
WordPress u nás funguje v mnoha a mnoha tisících instalacích a funguje bez problémů, spolehlivě a výkonně.
Máme 128MB Memory Limit a máme vyzkoušeno, že základní verze zvládne bez problémů 10-15 tisíc návštěv za den. Verze Extra 50 tisíc návštěv za den.
Za 25 měsíčně bez DPH máte:
- 128 Memory_limit pro PHP
- 1 GB pro databáze (počet neomezen), 5 GB pro e-maily (počet neomezen) a neomezeně pro web
- NONSTOP podpora přes telefon, e-mail a chat
- garantovaná dostupnost 99,99%
Budete spokojen.

eXon Technologies píše:
EDIT Postu

Takže úplne jednoduché meranie stránok na 3 hostingoch bolo dokončené. Nasledovná tabulka ukazuje iba priemer nameraných hodnôt. Nejde o porovnávanie kvality!
Nemyslíme si že by bola rýchlosť problém. Takže tvrdenie že dať k nám aj svoje väčšie projekty vážne neprospieva.

Výsledok Testu nájdete na https://www.teamexon.eu/hostingtest.php
- Rovnaký WordPress, Rovnaká Verzia, Rovnaké Nastavenia, Bez CDN Cache

Už si spravte obraz aký vy chcete :) budujeme si pomaličky na tom že chceme každému poskytnúť službu na mieru a určite nemienime zaostávať.
Momentálne poskytujeme aj SPDY SSL a SSD MySQL

Spolehlivost
Nejde jen o rychlost, ale také o spolehlivost. To je mnohem zásadnější, než to zda je něco 0,9 nebo 1 sekundy. Pokud máme dlouhodobě na všech webech 99,99% (tak jak garantujeme) a na většině několik měsíců 100%, tak to je pěkný výsledek. Stejně tak návštěvnost, kterou to zvládne. Nemluvě o tom, že nás zastihnete nonstop. Jsme tým a celý náš projekt je postavený na pevných základech.

Reálný příklad...
Pokud někomu třeba vypadne MySQL na 4 hodiny, tak reálně má dostupnost v tom měsíci 99,3%... a za celý rok (s tímto jedním výpadkem) lze dosáhnout jen 99.94%, což je stále méně než my garantujeme... Takové případy známe, že :-)

Jen pro informaci - porovnáváte neporovnatelné a to není fér. U nás máte na testy zcela obyčejný sdílený webhosting za 25 korun bez DPH (s omezenými procesy) a u vás testy máte na samostatném serveru (private.teamexon.eu/wptest/). To není sdílený webhosting, ale privátní server a i tak dosahujete hodnot stejných jako my na sdíleném hostingu... To jen na upřesnění... Když si to dáme na privátní server, který bude vyhrazený jen pro naše projekty, tak se možná budete divit jaké výsledky testů budeme mít. Takže s tímto testem opatrně...
Mimochodem ještě 2 poznámky. Pokud něco testujete, tak tam nemějte chyby (například favicon - 404) a druhá věc - přestože u nás jste na sdíleném hostingu, tak jsou tam menší výkyvy, než u vás na tom privátním...
V každém případě to ukazuje na naši kvalitu a je to pro nás pochvala .-) (viz. předchozí odstavec). V kombinaci s dostupností a servisem a nonstop podporou je jasné, proč se k nám klienti stěhují.

Posuzujte kvalitu služeb komplexně. Například one man show se nedá srovnávat s firmou, která má zázemí a kde je tým lidí...

exon.io
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 48
Registrace: 15.10.2012
eXon Technologies píše:
EDIT Postu
Nejde o porovnávanie kvality!


Len ešte raz upozorním na tento fakt že to je napísané aj v poste pred. Išlo len o ukážku že ten loadtime je v poriadku
Tak si myslím že nebolo nutné vôbec sem znova písať to čo už vieme.

Bolo to porovnané aj z GoDaddy aj z WEDOS lebo uvádzal ako ukážku web čo hostuje klient u vás? Aký je tu prosím problém že to bolo odmerané aj u WEDOS.
Niekto tu nič neporovnáva tu nejde o žiadne "testy" porovnávania za účelom tvrdenia že sme lepší.

Prepáčte ale vy ste sem hneď nasekal to čo všade ako čo garantujete a v čom ste lepší. Prepáčte ale poviem to otvorene už to je smiešne.
Nikto tu neporovnával nikoho išlo len o referenčné vzorky aby užívateľ webdealu mal s čím porovnávať... nič viac nič menej.

http://private.teamexon.eu/wptest - Je na rovnakom servery ako pán čo tu uviedol jeho problém načítavania stránky. Len dodám.

wedos
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 180
Registrace: 02.01.2011
eXon Technologies píše:

Len ešte raz upozorním na tento fakt že to je napísané aj v poste pred. Išlo len o ukážku že ten loadtime je v poriadku

Jenže (ani tak) porovnávat jeden web na sdíleném hostingu a jiný na privátním serveru NENÍ fér...

Přidejte si k tomu dostupnost a další vlastnosti (servis, zázemí, podporu, výkon)... Například u nás jsme nikdy neměli žádný takový výpadek, jako váš webhosting před časem (jeden z náhodně vybraných výpadků). A ani v součtu všech výpadků za několik, neměl žádný web hostovaný u nás, tak dlouhou nedostupnost..., co u vás za 1 náhodný den... To jsou věci, které rozhodují o kvalitě. Rychlost načítání webu 0,41 (na sdíleném hostingu u nás) nebo 0,4 (na privátním serveru u vás) není podstatná a rozdílná. Ta naše výsledná rychlost z testu je naopak pro nás velkou pochvalou pro sdílený webhosting.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Porovnávejme jen tu rychlost, kterou zmínil Kali. O nic jiného se tady v tom testu nejednalo.

wedos
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 180
Registrace: 02.01.2011
eXon Technologies píše:
Prepáčte ale vy ste sem hneď nasekal to čo všade ako čo garantujete a v čom ste lepší. Prepáčte ale poviem to otvorene už to je smiešne.
Nikto tu neporovnával nikoho išlo len o referenčné vzorky aby užívateľ webdealu mal s čím porovnávať... nič viac nič menej.

http://private.teamexon.eu/wptest - Je na rovnakom servery ako pán čo tu uviedol jeho problém načítavania stránky. Len dodám.

Nemáte pravdu. O WEDOS tady nepadlo ani slovo. Takže jste nás nemusel porovnávat. Ale nevadí. Test vyšel hezky.

To, zda to jede na stejném serveru nemám jak ověřit a už vůbec nejde ověřit nastavení serveru. U nás máte na testy obyčejný hosting stejně jako každý jiný klient.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Wladass píše:
Porovnávejme jen tu rychlost, kterou zmínil Kali. O nic jiného se tady v tom testu nejednalo.


Přesně, postavte proti sobě Porsche a Trabanta :)

wedos
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 180
Registrace: 02.01.2011
Wladass píše:
Porovnávejme jen tu rychlost, kterou zmínil Kali. O nic jiného se tady v tom testu nejednalo.

Když to u nás dám na privátní server a nastavím tomu jiné limity, tak budou výsledky jiné. Tohle porovnání je "pro kočku" a ne smysluplné hodnocení. A to i přesto, že jsme tam vyšli dobře...

U hostingu je rychlost jedna z mnoha vlastností, ale desetina nebo setina sekundy tam nehraje význam. Jsou mnohem, ale mnohem důležitější parametry.

exon.io
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 48
Registrace: 15.10.2012
Prosím Vás ale sám vidíte že tie čísla čo tam sú tie testy sú "takmer zhodné" je tam rozdiel pár ms.
Mal by ste byť len rád že dosahujete takej kvality na zdielaný hosting.

Samozrejme zase vytiahnete ten výpadok 2 mesiace dozadu. Nikto tu na vás neútočí ani tu nik netvrdí že neposkytujete kvalitné služby.
Na druhej strane vy ste hneď napísal aký sme mali my výpadok...

Pán Grill prepáčte ale toto je úplne mimo tému. Toto čo ste tu vy napísal bolo úplne nevhodné. Mal by ste vážne pouvažovať čo píšete pretože išlo len o jednoduchú ukážku aby si sám Kali porovnal aj iné spoločnosti a áno išlo tam len o WordPress nič viac žiadnu kvalitu hostingu ani služieb spoločností. Samozrejme zneužil ste to aby ste znova hádzal špinu na naše meno.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se