Volná diskuze

PeKr
Zabanován
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 92
Registrace: 20.04.2017
Proč se lidé ptají na webtrhu na věci, které si každý rozumný člověk zajistí na příslušných úřadech?
Zná někdo odpovědi? :)
Například:
Vlastná výroba - potrebujem nejaké papiere?
Založení živnosti - je nutné se registrovat na sociálku, zdravku a finančák?
Jak zjistím majitele pozemku?

matejka
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 32
Registrace: 09.05.2017
Zřejme proto, že je pohodlnější napsat stupdní dotaz do fóra a pasivně čekat až mi někdo napíše odpověď než aktivně hledat.
Jiří Matějka
www.venkazdyden.cz

brooks
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 9
Registrace: 09.05.2017
Tímhle dotazem ses krásně zařadil mezi autory stupidních vláken. :-)

JakubKoci
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 9
Registrace: 09.05.2017
Podle mě je to naprosto v pořádku pokládat dotazy, nad kterými ty se pozastavuješ. Naopak ten tvůj dokazuje, že fóra jako taková jsou pro tebe naprosto zbytečná.

Tazatele nezajímá jen faktická stránka věci, ale rádi si přečtou i osobní zkušenost daného člověka co si na úřadu něco zařizoval. O tom to je. Sdílení vlastních zkušeností.
Problém s webem? Vyřeším Vám ho! Specializuji se na WordPress a vše kolem něj.

mirek novotny
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 160
Registrace: 07.01.2013
Lidi se na to budou ptát stále dokola, to je prostě osud velkých for. Jinak zeptat se na úřadě není vždy cesta vedoucí k výsledku.

Příklady z poslední doby:

1, Budu zřizovat EET a tak volám na metodickou linku kterou provozuje MF. Minimálně na půlku dotazu jsem dostal na férovku odpověd NEVÍM!, ale možná to máme na stránkách.
2, potřebuji opis DP, tak volám na finačák zda mi pošlou do datovky, protože k nim to mám daleko a pošta má obvykle už zavřeno když se vracím domů. Ženská (vedoucí kam jsem byl postupně popřepojován), ehm, no s tím tu nemáme zkušenosti. Ono to asi tedy jde, ale pošlete si radši písemnou žádost mi to mezitím prověříme.
Prodávám a tvořím weby i eshopy. Investuji do zajímavých projektů a občas píšu blog.
 TitanCar.cz

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
PeKr
Zabanován
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 92
Registrace: 20.04.2017
V pořádku chápu Vaše názory a děkuji za ně
zadiskutujeme
je dle Vás v pořádku myslím mentálně jedinec, který se zeptá na následující:

Založení živnosti - je nutné se registrovat na sociálku, zdravku a finančák?


Proč pokud chce začít podnikat se nezajde zeptat tam kde stejně skončí?
Jakou přidanou hodnotu má tento dotaz pro ostatní v komunitě.
Díky za odpovědi

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Protože je lepší se zeptat, a někdo to udělá za ně, tedy jde na Google CHVILKU hledá.

JakubKoci
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 9
Registrace: 09.05.2017
PeKr píše:
V pořádku chápu Vaše názory a děkuji za ně
zadiskutujeme
je dle Vás v pořádku myslím mentálně jedinec, který se zeptá na následující:





<nadsazka>Podívej se někdy na modryho konika a tyhle dotazy ti přijdou absolutně relevantní.</nadsazka>
Pokud máš pocit, že ti některá diskuze nic nepřináší, tak do ní prostě nevstupuj. Někomu může být užitečná, ač se ti to nemusí pozdávat. Zkus se na svět dívat i jinak než svým úzkým pohledem.
Problém s webem? Vyřeším Vám ho! Specializuji se na WordPress a vše kolem něj.

radep
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 87
Registrace: 08.05.2017
Myslím si, že spousta lidí chce relevanci a odpověď z reálu. Myslím si, že lenost lidí nezná mezí. Myslím si, že lidé jsou různí.
Někdo prudí a provokuje, někdo se opravdu ptá. Jestli je to tím, že nezná, neví, nebo chce ke všemu přijít snadno, neřeším. Tady i tam odpovím, pokud to je k odpovědi, na blbosti nereaguji.

Kohy: " co když se zeptám Googla a on mě odpoví anglicky " Neumím, takže pak někdy mohu vznést pro někoho i stupidní dotaz , ale já se ptal v dobrém -:)

-- 10. 06. 2017 14:28 --

PeKr píše:
V pořádku chápu Vaše názory a děkuji za ně
zadiskutujeme
je dle Vás v pořádku myslím mentálně jedinec, který se zeptá na následující:



Proč pokud chce začít podnikat se nezajde zeptat tam kde stejně skončí?
Jakou přidanou hodnotu má tento dotaz pro ostatní v komunitě.
Díky za odpovědi


Není - může a měl by si ve vlastním zájmu zjistit vše na úřadech.
Je - chce znát šméčka a skrčky, které by využil.
Ra
Pr články, zpětné odkazy, magazíny - mám, píši a tvořím.

Alesi
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 13
Registrace: 25.11.2013
Je opravdu hodne naivni si myslet, ze na uradech dostanes relevantni ci snad spravne informace... Nijak tim neomlouvam lenost informace zjistit jinak (zdroju, i tech spolehlivych, je na internetu precijen obrovske mnozstvi), ale jestli vsazis jen na to, co ti reknou na uradech, tak hodne stesti... Budes ho vcelku potrebovat...
V současné době se na fulltime věnuji vývoji.
Ve volném čase připravuji svou značku highend repro a grafických poi.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se