Nápověda

Aukce

Co to je aukce?
Aukce je druh prodeje předmětu, kdy prodej probíhá formou dražby a předmět je prodán uživateli, který během trvání aukce nabídnul ze všech zúčastněných nejvíce.
Jak založím novou aukci?
Pole „Doména”
Do pole doména uveďte url adresu vašeho webu (v případě prodeje webu), adresu domény nebo v případě dražby reklamy adresu, kde bude reklama umístěna.
Pole „Počáteční cena”
Do tohoto pole uveďte částku, na které aukce začně. Jedná se o minimální částku, za kterou jste ochotni předmět prodat.
Pole „BIN”
BIN (z anglického Buy It Now) přeloženo jako Kup hned. Je cena, za kterou jste ochotný daný předmět prodat okamžitě - bez vyčkaní do konce aukce. Znamená to tedy, že při přijetí BIN se aukce uzavře a zašlou se SZ majiteli a výherci aukce. Zároveň uvedením BINu nastavujete maximální strop ceny aukce.
Pole „Minimální příhoz”
Pole Minimální příhoz udává minimální sumu, kterou musí zájemce přihodit k aktuální ceně, pokud se chce zúčastnit aukce.
Pole „Délka aukce”
Pole Délka aukce udává, za jak dlouho aukce skončí (počítáno na dny).
Pole "Text"
V textovém poli byste měli mít uvedeno co nejvíce informací o daném předmětu. Například pokud jde o doménu, tak datum expirace, předmět využití, hledanost frází a podobné.
Jak přijmout BIN?
Pokud majitel aukce vypsal BIN, je možné ho přijmout jednoduchým kliknutím na "Přijmout BIN" napravo od ceny BIN. Potvrdíte a předmět je váš! Pokud jste klikli omylem, tak přijetí nepotvrdíte (stisknete NE). Potvrzení je závazné a nelze se vymluvit na překliknutí.
Jak přihodit?
Přihazujte vždy maximální částku, jakou jste ochotni za daný předmět nabídnout. Systém vždy přihodí nejmenší možnou částku a tu poté zvyšuje až do vámi stanoveného stropu.
Přišla mi zpráva o výhře v aukci
Pokud vám přišla zpráva o tom, že jste vyhrali aukci, počkejte, než se vám ozve zakladatel aukce. Pokud se vám neozve do 24h, kontaktujte jej vy. Tato část už nespadá pod kompetence WebDeal, a nemůžeme nijak vymáhat získání předmětu. Jediným možným řešením v případě ignorace ze strany zakladatele aukce je záporný iTrader.
Cena je v cizí měně
Ano, i na tohle jsme mysleli. Pokud jste například občan Slovenské republiky a cena je v CZK, pak stačí jen najet myší na cenu a zobrazí se vám aktuální cena v €. Kurz měny denně aktualizujeme, abychom vám mohli nabídnout vždy aktuální přepočet.
Fixní cena, co s tím?
Pokud prodáváte produkt, věc za fixní cenu, tak se nejedná o aukci, ale o nabídku. Proto veškeré věci s fixní cenou dávejte do Nabídek. V budoucnu až doděláme poptávkový a nabídkový systém to bude viditelnější.

Nabídky a poptávky

Co to je nabídka?
Nabídka je, když člověk, který ji založil nabízí k prodeji své služby nebo předměty za předem určenou cenu.
Co to je poptávka?
Poptávka je, když zakladatel poptávky hledá nějaký předmět případně něčí služby, cena je většinou určená v nějakém intervalu.
Co by mělo býti uvedeno v nabídce?
V nabídce by hlavně mělo býti uvedeno co uživatel nabízí. Zda se jedná o služby, předmět nebo třeba know-how. Poté by tam měla býti konečná cena, za kterou zakladatel nabídky je ochoten předmět, služby nabídnout.
Co by mělo býti uvedeno v poptávce?
V poptávce by mělo býti uvedeno, co vlastně člověk poptává a cenu, kterou je ochoten za předmět, služby zaplatit. V případě speciálně zaměřených poptávek platí, že čím více údajů zakladatel poptávky poskytne, tím vyšší šanci má, že se někdo ozve.
Co mám dělat, když mám nějaký doplňující dotaz?
Pokud mátě nějaký doplňující dotaz, jehož odpověď v údajích u nabídky/poptávky nelze odvodit, pak můžete zakladateli nabídky/poptávky poslat soukromou zprávu nebo pokud usoudíte, že váš dotaz by mohl zajímat i ostatní účastníky nabídky/poptávky, můžete pod nabídku/poptávku napsat příspěvek s žádostí o zodpovězení.

Kreditní účet

Kredit
Je částka, kterou jste si dobili na účet.
Jak zaplatit aukci
Aukci můžete zaplatit původním způsobem, kdy si od prodejce vyžádáte platební údaje a nebo můžete využít obchod skrze kredit. Výhodou je bezpečný obchod, kdy prodejce dostane zaplaceno až když je obchod dokončen. Aukci zaplatíte tak, že půjdete na stránku dané ukončené aukce, a tam vyberete platbu kreditem.
Kde vyplním fakturační údaje?
Fakturační údaje vyplníte zde. Na tuto stránku se znovu dostanete, když kliknete na ikonku panáčka v hlavičce fóra.

Podpisy

Jak velký podpis mohu mít?
Podpis může obsahovat jen 2 řádky. Jeden řádek se rovná 180 znakům, (do těchto znaků se nepočítá BBcode).
Jsou v podpise povoleny obrázky?
Ano jsou, ale je povoleno do jednoho podpisu umístit maximálně 1 obrázek.
Mohu mít v podpisu affiliate odkaz?
Ne, to opravdu nemůžete.
Nezobrazuje se mi někdy podpis.
Nejčastějším problémem je nezaškrtnutí „Zobrazit podpis”.
Jak dát do svého podpisu feed z blogu?
Jednoduše a to vyplněním kolonky: RSS zdroj vašeho webu, tu najdete přes Nastavení › Podpisy › RSS zdroj vašeho blogu. Stejně tak můžete do svého podpisu vložit i svůj twitter účet.
Jaké jsou pravidla pro feedy z blogu?
Je zakázáno vkládat blogy s erotickým tématem, hazardem, weby založené na podvodech návštěvníků.

Spory

Jak založím spor?
Jděte do sekce Spory a založte téma, určitě si všimnete, že tam je políčko navíc. Do toho napište přezdívku pod kterou vystupuje ten, kdo vás podvedl. Poté do příspěvku napište co nejvíce dodatečných informací.
Kdy mám založit spor?
Když dojde třeba na problém při placení a klient místo toho aby zaplatil se vymlouvá neúměrně dlouhou dobu nebo odmítá zaplatit nebo i v dalších situacích, kdy je zřejmé, že vás ten druhý podvedl.
Kdo všechno uvidí tento spor?
Pouze vy, ten co vás podvedl a administrátorský tým fóra WebDeal. Uvidí ho jen ti povolaní a administrátoři v žádném případě nevynesou věci mimo sekci spory.

Soukromé zprávy

Jaká je zkratka pro soukromou zprávu?
Můžete se setkat s PM (anglicky - Personal Message) nebo počeštěnou SZ (Soukromá Zpráva).
Kolik zpráv mohu míti?
Aktuálně omezujeme maximální počet uložených soukromých zpráv na 5 000 soukromých zpráv. Časem limit zvýšíme.
Co dělat, když je schránka plná?
Stačí smazat některé zbytečné zprávy.
Je soukromá pošta nějak kontrolována?
Ne, to není. Ctíme soukromí uživatelům a tak jako bychom neotevřeli cizí dopis, tak nečteme vaši poštu. Zprávy jsou zahashované.

RSS výstupy

Fórum - Formát RSS
Pro formát RSS je adresa: http://webdeal.cz/gymrss.php Tohle vám ale zobrazí všechny témata bez ohledu na kategorie. Pokud chcete vypsat pouze témata dané kategorie, využijte adresu: http://webdeal.cz/gymrss.php?forum=IDFORA Kde IDFORA nahraďte číslem ID daného fóra. To vám sdělí administrátor na požádání.
Fórum - Formát ATOM
Pro formát ATOM je adresa: http://webdeal.cz/feed.php Tohle vám ale zobrazí všechny témata bez ohledu na kategorie. Pokud chcete vypsat pouze témata dané kategorie, využijte adresu: http://webdeal.cz/feed.php?f=IDFORA Kde IDFORA nahraďte číslem ID daného fóra. To vám sdělí administrátor na požádání.
Aukce - Formát RSS
RSS adresa pro aukce je: http://webdeal.cz/aukce.php?mode=rss

iTrader hodnocení obchodu

Co to je iTrader?
iTrader je hodnocení obdržené za uskutečněný obchod. Na fóru máme 3 druhy iTraderů, kladný (obchod proběhl naprosto v pořádku), neutrální (obchod proběhl, ale s většimi nedostatky), záporný (uživatel za věc nezaplatil, nekomunikuje atd.).
Byl mi udělen iTrader neoprávněně.
Prosím kontaktujte administrátory, případně moderátory fóra. Do zprávy napište co nejvíce údajů a uveďte věci, které dokazují, že byl iTrader udělen neoprávněně.

Gratulujeme!
Pokud jste vše přečetli, pak jste obeznámeni s chodem fóra. Gratulujeme!