Finance a účetnictví

kamkul3
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 30.11.2019
Ahojte, po několika letech v zahraničí jsme se s partnerkou rozhodli vrátit do ČR a otevřít si svůj vlastní bar. Bohužel ani jednoho z nás na škole nenaučili nic moc ohledně podnikání, takže se snažím zjistit vše na internetu, ale pořád v tom trochu plavu, takže se předem omlouvám, že budu pokládat možná i pro vás hloupé otázky :D.

Bar by to byl menší pro cca. 30 lidí, chtěli bychom mít tak 4 zaměstnance a specializovali bychom se hlavně na míchané nápoje.

1. Má pro nás smysl zakládat S.R.O. nebo stačí aby si jeden z nás udělal živnost? (Četl jsem, že založit S.R.O. může trvat i přes 6 mešíců, takže mi jde hlavně o to, abychom mohli rovnou začít podnikat a nemuseli jen tak čekat přes půl roku)

2. Bude nám stačit rekvalifikační barmanský kurz, abychom mohli zažádat o Hostinský živnostenský list? (nejsme vyučení a praxi máme pouze ze zahraničí a předpokládám, že by bylo dost složité to nějak dokazovat atp.)

3. Jak je to s DPH? Dá se odpočet daně využít na prvotní vybavení baru? Měli bychom se hned ze začátku přihlásit k placení DPH? Plánujeme nakoupit větší zásoby různého druhu alkoholu hned na začátku. Podle našich předpokladů hranici 1000000 překročíme.

Děkuji mockrát, ať už odpovíte na kteroukoliv moji otázku. :)

Michal Kubíček
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 226
Registrace: 27.09.2011
Pokud mate zajem, mohu vam poradit, sam jsem provozoval hospodu, takze o tom neco vim:) https://michalkubicek.cz/najmete-si-mne/

slunecnik8001 ON
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 23.09.2015
Dobrý den,

určitě mi napište na info@vipGastro.cz (web je zatím ve fázi úprav :D). Děláme poradenství pro Gastronomické provozy, jsme schopni u našich partnerů vyjednat lepší podmínky a pomoci s výběrem dodavatelů.

Nemám problém se za Vámi stavit osobně a vše probrat.

Těším se na zprávu,


VM

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se