Volná diskuze

PavelXYZ
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 12.04.2020
Dost by mě zajímalo jak to doopravdy je s živobytím postavených na webech a webových technologiích?
Pořád totiž nevím co si o tom mám myslet a jestli se má smysl sebevzdělávat v tomto odvětví.

Když řekněme začnu dělat MFA weby, tak musí být dnes mnohem větší konkurence tím jak se tvoří neustále obsah a jak je lehčí vstupní bariéra díky plno tutoriálům bud na jednoduchý HTML a CSS web nebo pomocí CMS. Takže dostat se na predni pozice musí být problém. Jinak mi obecně přijde, že lidé magazíny v součastnosti čtou méně a max. se někdy objeví sdílený link na fb či na vybraný článek na seznamu z výpisu magazínů. Fora dnes jsou prakticky mrtva takze na WP s pluginem nejake nove mi moc smysl nedava.

Ted když budu umět nějaké základy s konfiguraci WP a pluginy a tak nějak psát můžu mimo vlastní tvorby nabízet něco i pro ostatní, ale kdo bude poptávat tyto služby? Většinou bud asi nějací lidé jako studenti, maminky na mateřské atp. kteří si to nechají nakonfigurovat nebo pomoct třeba s články. Budou to rozjíždět opatrně takže mi asi měsíc nezaplatí nebo si to dnes dogoogluji sami a možná zjistí, že jim to nevynáší.

Mohl bych se zeptat třeba nějakých živnostníků, ale je dost možné že mi v menším pohostinství řeknou, že jim stačí skupina na fb. Když bych třeba sehnal jednou za čas nějakého OSVČ řemeslník atp. za takovou jednoduchou prezentaci si taky asi nemůžu říct na mojí měsíční mzdu. Navíc v dnešní době se i blbě nabízí nějaká doplnková služba jako reinstalace windows, sestaveni či servis pc/ntb .

Nedokáži si představit kde podle for a webů všichni berou ty peníze a klienty respektive obecně dobrý standard i přes zvyšující se digitálně gramotnou mladší generace na straně jedné a zvyšující se odvody (zalohy apod) ?

PetrMalec
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 08.09.2012
PavelXYZ: Na druhou stranu aktuálně vzniká stovky ne-li tisícovky nových eshopu (jsme prostě eshopová velmoc) a tahle situace tomu jen pomáhá (samozřejmě jich spoustu zanikne v prvním roce provozu), takže poptávka po reklamě, marketingu, ale i správě webových stránek atd., budou nadále růst.

Jinak znám kolegu, který si za reinstalaci třeba Windowsu řekne 1000 Kč a denně stihne 3 :) a k tomu ještě prodává v obchodě výpočetní techniku. Takže uživit se dá dneska čímkoli.
Jsem SEO KONZULTANT a provozuji how to web Napovime.cz.
Ve volném čase rád cestuji a navštěvuji nejkrásnější pláže světa.
 Jak se stát přeborníkem v házení šipek

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Mám 3 weby na korona téma:
https://www.koronavirus.cz/
https://www.kolikjevylecenych.cz/
https://respiracnirouska.cz/

Za poslední 2 měsíce vydělaly tolik, že mě nějaká krize absolutně netrápí.

Takže uživit se dá dneska čímkoli.

PavelXYZ
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 12.04.2020
Wladass píše:
Mám 3 weby na korona téma:
https://www.koronavirus.cz/
https://www.kolikjevylecenych.cz/
https://respiracnirouska.cz/

Za poslední 2 měsíce vydělaly tolik, že mě nějaká krize absolutně netrápí.No a to dokáže člověka uživit "trendovost" respektive jen traffic na nějaké kličové slova typu "koronavirus"? I když není na první stránce Google? To zní docela jako easy byznys... regnu domenu a vytvořím (asi ne odborný obsah když nejsem vystudovaný virolog), takže mě 300 stovky za doménu a hosting a pár hodin napsaného textového braku uživí víc než 160 h někde v práci? To je nějaká pohádka ne?

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se