PHP & databáze

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Zdravím všechny,

zajímalo by mě, jak jste se naučili php? Hledám nejsnadnější řešení, jak to pochopit a naučit se to používat. Co jsem tak již vyčetl a viděl, nejjednodušší je se to učit na nějaké příkladu, jako je to v knihách. Z toho člověk pochytí celkem dost. Co pomohlo nejvíce Vám?

Děkuji všem, kdo se zapojí a poskytnou nějakou tu cennou radu.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Knížky, praxe a trpělivost.

Osobně mohu třeba doporučit knížku PHP a MySQL bez předchozích znalostí. Přestože jsem upravoval (nepsal!) php, volil jsem tak abych měl kompletně probrané základy.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Otakar Pěnkava píše:
Knížky, praxe a trpělivost.

Osobně mohu třeba doporučit knížku PHP a MySQL bez předchozích znalostí. Přestože jsem upravoval (nepsal!) php, volil jsem tak abych měl kompletně probrané základy.


Děkuji za doporučení, trpělivost já mám, taky to nechci umět hned.

Ještě mě napadlo, nezná náhodou někdo nějakou stránku s tutoriály, kde by byla praktická ukázka tvorby webů a nebo různých aplikací? Může to být klidně i v angličtině či němčině. Pokud by byli video tutoriály, nezlobil bych se :-) Googlil jsem, aby to nelákalo někoho napsat, ale bohužel, v tomto případě asi neumím zadat správný výraz proto co hledám.

Předem opět děkuji každému.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
taktiež by som uvítal nejaký link na web s podobnými tutorialmi

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Podľa mňa je najlepšie sa niečo s programovaním naučiť cez tutoriály na nete v textovej podobe, pretože v knižke ani vo videu sa kódy len tak ľahko nejdajú kopírovať, modifikovať a podobne. Ja som sa základy php naučil na linuxsofte:
Linuxsoft PHP
a bol to môj odrazový mostík k php. Je to fajn seriál, ktorý naučí viac, ako len základy php. Otázna je ale jedna vec - a to či sa tomu chceš venovať v budúcnosti tak viac, ako len rekreačne. PHP je tiež jazyk, ktorý sa dá naučiť jedine cez neskutočné hodiny programovania, hľadania chýb, skúšania otrasných kódov a podobne. Osobne, keby som nebol programátor, ale napríklad copywriter, naučil by som sa maximálne html, možno css, ale do tajov programovania by som nezachádzal, keby som nevedel, že sa tomu budem venovať fakt veľa. Už dvaja kamaráti mi vraveli, nech ich naučím programovať - to však nešlo. Hneď ich to prešlo, lebo človek, keď chce byť dobrým programátorom, musí takéto veci chcieť sám a cítiť to tak, nie iba pre to, že ho láka hodinová sadzba, ktorú poberajú dobrí programátori...

Každopádne, ak sa ti seriál zapáči, budeš mať dosť trpezlivosti a nadšenia, tak sa určite php naučíš za pár mesiacov tak, aby si zvládol základy, a do 2-3 rokov z teba môže byť veľmi dobrý a žiadaný programátor.
Ak si s niečim nebudeš vedieť dať rady, tak sa pýtaj, buď tu, alebo na djpw.cz v sekcii PHP - radi ti pomožem(e) ;)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Děkuji mnohokrát za tip, mrknu nato. Tak já k tomu přihlížím z pohledu amatéra, co ho to baví a rád by se to naučil, bez ambicí v hodinových sazbách, ale čistě pro zábavu, jelikož mě baví vše okolo internetu a www. Člověk by se měl učit celý život něco si myslím a jelikož já trpělivost mám, tak jsem si vybral právě PHP.Je mi jasné, že to není na týden se to naučit. Ani se tím neplánuji nikdy živit. Mám své civilní povolání ve státním podniku celkem rád a měnit to nehodlám :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Milan_B.
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 638
Registrace: 03.12.2010
Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
síce je otázka mierená na alijoshu, ale pochválim sa aj ja, vďaka linkom v poste som sa naučil aspom základy a posunul kúsok ďalej :)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Milan_B. píše:
Tak jak rychle to šlo? už php ovládáš?


Jak to šlo, no nic moc (díky mě) :-) Nějaké ty základy jsem pochopil, ale dále se prozatím nedostal. Přeci jen je potřeba trpělivost a čas. Bohužel není tolik času, kolik bych si představoval.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
Ja som tiež skončil pri základoch :) Viem si naprogramovať nejaký jednoduchý scriptík, ale to je tak všetko :) Možno v budúcnosti sa budem učiť troška viac ak mi to bude moc treba.

Učil som sa však z knižky pre začiatočníkov...Knižky sú proste knižky a učí sa mi z nich lepšie ako z rôznych odkazov na internete :)

Camelo
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 31.03.2021
Zdravim
Prave jsem narazil na stejny dotaz jako polozol pred 10 lety alijosha

Ma nekdo tip kde cerpat a nasavat PHP od zakladu?
http://www.linuxsoft.cz jiz nefunguje

Nechci byt top programator ale umet si upravit ( za par let mozna vytvorit) modul treba pro Prestashop ci Wordpress...

Dekuji za kazdy tip

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se